Mesto Sereď končí s testovaním

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Od začiatku roka mesto Sereď nepretržite počas víkendov vykonalo 16 kôl testovania antigénovými testami. Situácia na Slovensku sa natoľko zlepšila, že v čase mimo zákazu vychádzania už nikde nie je potrebné preukazovať sa negatívnym testom. Vláda uvažuje aj o zrušení núdzového stavu, čím sa ukončia aj mnohé zákazy. Prísne hygienické pravidlá ako maximálny počet ľudí v obchode či povinnosť nosiť respirátor v budovách ale zostanú v platnosti. Tie sú naďalej v právomoci úradov verejného zdravotníctva.

Mesto Sereď v súvislosti s vyššie uvedenými informáciami končí s AG testovaním. Prednosta Mestského úradu Tibor Krajčovič povedal: “Pôvodne sme naše odberné miesta zriadili pre zamestnancov mesta – najmä opatrovateľky a mestská polícia a pre potreby mestom zriadených škôl. Od 8.januára sme za 4 mesiace roku 2021, počas 35 testovacích dní, vykonali vyše 57-tisíc ATG testov. V našich odberných miestach sa vystriedali desiatky dobrovoľníkov, či už ako vytierači a odpočítavači, administrátori pri vypisovaní evidencie či certifikátov aj koordinátori. Celú logistiku a dozor testovania zabezpečovali zamestnanci mesta vrátane mestskej polície. Okrem toho sme vďační mnohým darcom, z ktorých vynikajú AMAZON a IDC Holding a.s.. Nedá sa nespomenúť Gitku a jej kolektív so zabezpečením stravy pre odberné teamy či Silviu s jej pravidelnými koláčikmi počas každej soboty. Spoločne veríme, že niečo podobné už nebudeme v budúcnosti nikdy potrebovať. Samozrejme, so získanými skúsenosťami a databázou dobrovoľníkov sme pripravení byť nápomocní pri riešení problémov s pandémiou COVID-19.”

V prípade potreby – v Seredi sa môžete dať otestovať na odbernom mieste s možnosťami rezervácie https://korona.gov.sk Phoenix Corp. na SAD – Trnavská cesta.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články