Náhrobný kameň uprostred sídliska

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Dnes v predvečerných hodinách nás kontaktoval pozorný obyvateľ sídliska na Garbiarskej ulici s upozornením na zaujímavý nález pri venčení psa.

V trávniku vedľa chodníka smerom k tzv. „Kamenáču“ je pohodený náhrobný kameň.

Na mieste nás nálezca čakal a poskytol nám niekoľko úvodných informácií:

„Náhrobný kameň som našiel pri venčení psa, myslím, že včera tu nebol a takéto niečo určite na sídlisku medzi činžiakmi nemá čo robiť. O náleze som informoval Mestskú políciu, ktorej hliadka tu pred malou chvíľkou bola a kameň odfotila“.

- Inzercia -

Kameň je už na prvý pohľad starý, podľa dátumov vyrytých v ňom má pochádzať z konca 19. storočia, znamená to teda, že má približne 122 rokov. Na základe textov môže teoreticky pochádzať aj zo židovského cintorína, no môže ísť o nález vykopaný pri terénnych úpravách. V každom prípade ako povedal nálezca, náhrobný kameň medzi činžiakmi nemá čo hľadať.

Veríme, že kompetentní identifikujú cintorín, z ktorého zmizol a kameň sa vráti späť prípadne skončí napr. v depozite múzea.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Presne tak, v okoli kamenaca ich su desiatky zarastene. A vo vahu su ich stovky. Pretoze stare pomniky zrusene sa prebrusili a predavali a pouzivali sa dalej 😂

  2. Kameň dlho ležal pred dvierkami toho plynomera, aby sa nedali otvoriť. Bol obrátený dolu písmom, ale nejakí testosterónci ho prevrátili a posunuli.

  3. Aký ste všetci múdry, všetci ste o tom odrazu vedeli, ale nikto z vas to nebol schopný oznámiť. Až keď slušný občan na to upozorni cez SoL a MP tak az vtedy keď si to tu prečítate papule si tu otvarate.

  4. No a čo ked je tam tento kamen 25 rokov? Ak je tam 25 rokov, je smutné, že až po takom čase konečne zaujal niekoho inteligentneho a všimaveho a kameň poputuje na svoje miesto alebo do muzea. Moc by som sa nechválil tým, že som obchádzal na sidlisku 25rokov nahrobný kamen z roku 1899 a ani ma to nezaujalo..

  5. ..pardon, niekoho aj zaujal. A podoprel nim dvierka plynomera.. Toľko k výpovednej hodnote o nahrobnom kameni a inteligencii seredskeho obyvatelstva.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články