Režim pre kultúrne podujatia od 10. mája 2021

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚVZ SR |MM|   Radi by sme vás upozornili na kľúčové zmeny v oblasti kultúry (týkajú sa organizácie podujatí kultúrnej povahy a tiež prevádzok divadelných, hudobných, exteriérových filmových a podobných kultúrnych podujatí).

Od 10. mája sa v okresoch v I. a II. stupni varovania podľa COVID AUTOMATU zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia podľa zákona SNR č. 96/1991 o verejných kultúrnych podujatiach:

Okresy I. stupňa varovania: bude možná maximálna kapacitu 50% účastníkov, maximálne však do počtu 500 účastníkov v exteriéri alebo 250 účastníkov v interiéri
Okresy II. stupňa varovania: bude možná maximálna kapacita 50% účastníkov, maximálne však do počtu 200 účastníkov v exteriéri alebo 150 účastníkov v interiéri.

Rovnaké kapacitné obmedzenia počtu zákazníkov sú nastavené aj pre prevádzky divadelných, hudobných, exteriérových filmových a podobných kultúrnych podujatí.

Povolené sú nasledovné kultúrne hromadné podujatia:
• Divadelné, filmové a iné audiovizuálne predstavenia,
• koncerty, hudobné a tanečné produkcie,
• výstavy diel výtvarných umení, diel úžitkového umenia a prác ľudovej výtvarnej tvorivosti,
• festivaly a prehliadky v oblasti kultúry a umenia.

Prevádzka filmových podujatí v interiéri naďalej nebude povolená.
Podujatia kultúrneho charakteru nemôžu byť zamerané na školopovinných maloletých alebo školské skupiny a rovnako, že nie je povolená fyzická interaktívna hra s publikom.

ℹre účastníkov kultúrnych podujatí resp. uvedených prevádzok naďalej platí, že je potrebné mať negatívny výsledok testu RT-PCR/LAMP, ktorý nie je starší ako 72 hodín, alebo antigénového testu, ktorý nie je starší ako 24 hodín. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10. rokov. Táto povinnosť rovnako neplatí pre očkované osoby a osoby, ktoré prekonali COVID-19.

Podrobnejšie informácie k obmedzeniam hromadných podujatí nájdete tu: http://bit.ly/vyhlaska-203
Podrobnejšie informácie k obmedzeniam prevádzok nájdete tu: http://bit.ly/vyhlaska-202

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články