Ničia strom v chránenom výbehu pre psov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Chránený výbeh pre psov na Dolnomajerskej ulici bol postavený a daný do užívania v roku 2016. Odvtedy sem chodia psíčkari so svojimi miláčikmi, ktorí si v ohradenom priestore môžu bez obáv zabehať bez vôdzky.

No nie každý psíčkar sa tu správa slušne. Jediný strom vo výbehu je pravidelne poškodzovaný majiteľmi s veľkými plemenami psov. Na tento problém nás upozornila očitá svedkyňa, podľa ktorej majitelia svojich pitbulov cvičia tak, že ich huckajú, aby skákali na strom alebo hrýzli z neho kôru: „My normálni psíčkari tu robíme brigády, zbierame odpadky, ohorky a sklo. Už minulý rok jeden pán dobrovoľne natrel kmeň vápnom, tak sa dal tento strom do poriadku. Ale tento rok to začalo odznova. Ak poškodzovanie bude pokračovať, ten strom vyhynie a v lete bude toto miesto bez tieňa. Preto žiadame tých, ktorí ničia strom, aby s tým prestali.“

Prosím rešpektujte priestor, ktorý je určený všetkým. Neničte zeleň – aj Vám spríjemňuje prostredie, v ktorom venčíte. Dodržiavajte prevádzkový poriadok vo výbehu. Na hranie s Vašimi miláčikmi používajte nato určené hračky, prípadne suché konáre, ktoré nájdete na zemi.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články