Naša „májka“ už stojí!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ J.A. Komenského Sereď /  Mesiac máj je jeden z najkrajších mesiacov roka. Všetko kvitne a príroda nám ukazuje svoju krásnu tvár. K tomuto mesiacu sa viaže aj množstvo významných udalostí a tradícií. Jednou z nich je aj stavanie mája.

V našom ŠKD sme piatkové popoludnie venovali činnostiam spojených s týmito ľudovými zvykmi. Na úvod sme deti oboznámili s ich symbolikou a históriou. Príjemne nás prekvapili tým, ako veľa vedeli o všetkom porozprávať. Potom už začalo zdobenie májky. Všetci sme s radosťou viazali farebné papierové stužky a pracovnú atmosféru nám spríjemňovali piesne s májovou tématikou. Aby našej májke nič nechýbalo pripevnili sme aj veniec a fľašku. Hotové dielo naši páni školníci osadili pri budove ŠKD, aby nám skrášľovalo prostredie.

Celé toto zábavné popoludnie sme ukončili spoločným tancom na školskom dvore. Už teraz sa tešíme na to ako si májku ozdobíme aj o rok.

Kolektív vychovávateliek

 

zdroj: ZŠ J.A. Komenského, Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Májku majú Česi a Moraváci. U nás sa stavia máj. Neviem, prečo preberáme od iných slová, nemáme na pomenovanie dosť svojich? Nikdy sa to nenazývalo májkou.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články