Na políciu doniesol bedne munície. Beztrestne sa zbavil vyše 6000 nábojov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Strelivo si prevzali policajti na Obvodnom oddelení PZ v Trstíne a v rámci zbraňovej amnestie ho zašlú kolegom na Kriminalisticko – expertízny ústav do Bratislavy.

ZBRAŇOVÁ AMNESTIA KONČÍ O 2 DNI

Beztrestne sa zbaviť nelegálne držaných zbraní a streliva môžete aj vy a to už len do 30.04. tohto roku a potom 4. kolo zbraňovej amnestie skončí. O prevzatí zbrane a streliva vám polícia vystaví potvrdenie.

Zároveň, občania majú možnosť si odovzdanú zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne môžu previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Zbraňová amnestia je zaujímavý inštitút, vďaka ktorému ľudia pôvodne páchajúci trestnú činnosť legalizujú svoje konanie tým, že odovzdajú nelegálne držané zbrane alebo strelivo. Sranda je, že im o tom vydajú aj potvrdenie na pamiatku ako príjemnú spomienku na páchanie trestnej činnosti. Neviem či sa smiať alebo plakať.

  2. Anonym píšeš riadne blbosti… trochu si naštuduj. Máš tu amnestiu na to, že mal v držbe nelegálnu zbraň a strelivo (bez papierov), ale nie na trestné činy s nimi spáchané.. aspoň netrep.

  3. Písal som niekde, že s tými zbraňami boli spáchané trestné činy? Neviem o tom. Ale viem o tom, že som písal, že zbrane a strelivo mali v držbe nelegálne. To je rozdiel.

  4. ľudia pôvodne páchajúci trestnú činnosť legalizujú svoje konanie tým, že odovzdajú nelegálne držané zbrane alebo strelivo?????

  5. A nie je nájodou nelegálne držaná zbraň trestná činnosť? A ešte v takom rozsahu 6000 nábojov

  6. Jozef 30. apríla 2021, 18:33 keď pozerám tie náboje v debničkách, tak máš pravdu. náboje do PLK by boli cez pol debničky

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články