Záleží naozaj rodičom na deťoch? To čo sme videli na cestách hovorí jasne.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Odpoveď: NA DEŤOCH ÁNO, NA BEZPEČNOSTI UŽ MENEJ

KR PZ Trnava |MM| Policajná preventívna kampaň „Jeden klik môže zachrániť“ sa v rámci Trnavského kraja stretla u ľudí s pozitívnym ohlasom. Dopravno – preventívna akcia prebiehala minulý týždeň postupne, vo všetkých okresných mestách.

Našou prioritou bola najmä prevencia. To znamená, že policajné hliadky v blízkosti materských a základných škôl si preverili vodičov, najmä rodičov, či aktívne používajú zabezpečovacie zariadenia – autosedačky v autách.  Pri kontrole sme natrafili aj na tých, ktoré dieťa naložili do auta a bez toho, že by sa dieťa stihlo riadne pripútať, aspoň bezpečnostným pásom, vyrazili na cestu. Niektorí sa nás aj snažili presvedčiť, že autosedačku používajú, no dieťa sa pásom odmietlo pripútať. Starí rodičia sa pri deťoch do 10 rokov spoľahli, že to dieťa urobí samé.

Policajti pri týchto prehreškoch vodičov upozornili a s pokutou odišlo nakoniec iba 5 vodičov. Traja vodiči neboli v meste pripútaní bezpečnostným pásom, v 1 prípade išlo o prevoz dieťaťa do 3 rokov bez sedačky a jeden vodič prevážal dieťa so zle namontovanou autosedačkou.

Polícia apeluje na rodičov, aby pri bezpečnosti detí v aute pristupovali rovnako zodpovedne, či prevážajú deti v obci alebo mimo obce. Dieťa je potrebné aj na krátku vzdialenosť riadne pripútať. Aktívne používanie autosedačiek nebrať iba ako zákonná povinnosť, ale ako prostriedok na zvýšenie ich bezpečnosti.

- Inzercia -

Podľa policajných štatistík je práve riziko zranenia pri nehodách v obci o takmer 2/3 vyšší ako mimo nej.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články