Najvyšší ústavní činitelia podpísali sprievodný list k plánu obnovy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Úrad vlády SR |MM|   Prezidentka Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) a premiér Eduard Heger (OĽANO) v stredu podpísali sprievodný list k Plánu obnovy a odolnosti SR adresovaný predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej. Slávnostný podpis listu sa uskutočnil krátko po schválení plánu obnovy vládou.

Dokument prináša reformy a investície v hodnote 6,6 miliardy eur, ktoré bude Slovensko čerpať z EÚ. Najobjemnejší balík spomedzi piatich hlavných oblastí má ísť na zelenú ekonomiku, za ňou nasleduje oblasť zdravia. Ďalšími oblasťami, s ktorými dokument počíta, sú efektívna verejná správa a digitalizácia, vzdelávanie, veda, výskum a inovácie. Plán je treba oficiálne predložiť Európskej komisii (EK) do 30. apríla tohto roka.

Plán obnovy je súčasťou spoločnej reakcie členských štátov Európskej únie (EÚ) na silný pokles ekonomiky v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Reformy aj investície sa majú uskutočňovať v rokoch 2021 – 2026. Plán obnovy musí spĺňať určité požiadavky z európskej úrovne. Jeho súčasťou musia byť aj reformy a má byť v súlade s odporúčaniami, ktoré dala Slovensku EK. Na zelenú transformáciu musí ísť 37 % celkovej alokácie, na digitálnu 20 %. Plán obnovy má zároveň napĺňať princíp “do no significant harm”, teda “výrazne nenarušiť”.

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Dostane sa človek včas na operáciu, alebo bude v poradovníku?
  Budú sa v obciach budovať kanalizácie, aby sa splašky nerozlievali kade tade a potom sa čudujeme korona vírusom?
  Opravia sa cesty , chodníky a vybudujú sa tam, kde chýbajú?
  Alebo sa zase budú mrhať zdroje na nepodstatné akcie, len aby sa niekto nabalil?

 2. Na najúrodnejšej zemi sa stavajú ďalšie haly a na zbytku ornej zeme kvitne iba repka olejka. Našu potravinovú sebestačnosť politici zlikvidovali a teraz sa sem dováža odpad zo západu.Toto je tá jejich pomoc.
  A Lajnová je tá najväčšia špina zo všetkých ! Nič dobré pre nás nechystá.
  Mimochodom smerom od Amazonu k Malému Háju sa ide stavať ďalšia superhala. Tam ako je teraz poľná cesta po ľavej strane… V tých halách čo sútam teraz už pomaly nemá kto robiť a ešte stavajú ďalšiu ? Kto na to vydal povolenie ? Teda kto si niečo prilepšil ?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Predchádzajúci článokNová stará originálna rádiostanica
Ďalší článokMestské povrchy 15
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -