Fakulta zdravotníctva hľadá dobrovoľníkov na výskum covidu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Trnavská univerzita v Trnave |MM|   Naši odborníci z fakulty zdravotníctva a sociálnej práce sa podieľajú na výskume, ktorého cieľom je zistiť rozsah a rýchlosť šírenia epidémie COVID-19 v slovenskej populácii. Má to pomôcť strategickému rozhodovaniu a efektívnej kontrole epidémie. Lepšiemu poznaniu súčasnej pandémie môžete pomôcť aj vy – ak sa rozhodnete stať dobrovoľníkom a zúčastníte sa tohto výskumu. Stačí, že si necháte pustiť žilou.

O čo ide? Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v spolupráci s Ústavom epidemiológie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave začala s výskumom, ktorého cieľom je zistenie šírenia ochorenia COVID-19 v spoločných domácnostiach. Cieľom výskumu je lepšie spoznanie rozsahu a okolností šírenia ochorenia COVID-19 a tiež odhalenie rizikových faktorov šírenia infekcie.

Dobrovoľníci na odber krvi

„Hľadáme dobrovoľníkov ochotných podstúpiť odber krvi. Do výskumu potrebujeme dobrovoľníkov žijúcich v Bratislavskom a Trnavskom kraji a ich úzke kontakty zo spoločných domácností. Podmienkou je, aby dobrovoľníci mali od novembra 2020 do marca 2021 PCR testom alebo antigénovým testom potvrdené ochorenie COVID-19, mali viac ako 18 rokov, žili minimálne s jedným plnoletým človekom v spoločnej domácnosti a neboli doposiaľ zaočkovaní,“ informuje prodekanka pre vedecko-výskumnú činnosť RNDr. Jaroslava Brňová, PhD. z Centra mikrobiológie a prevencie infekcií.

Dobrovoľníkom odoberú jednu skúmavku krvi zo žily a absolvujú osobný rozhovor s cieľom získania epidemiologických údajov. Okrem zistenia hladiny protilátok metódou ECLIA bude u dobrovoľníkov vykonaný aj rýchlotest na zistenie prítomnosti protilátok. Odbery budú prebiehať v Centre mikrobiológie a prevencie infekcií Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity (Pavilón klinických a laboratórnych disciplín Trnavskej univerzity – areál Fakultnej nemocnice Trnava – hneď vedľa infekčnej kliniky) vždy vo štvrtok od 12.00 do 15.00 hod.

Dobrovoľníci sa môžu v prípade záujmu o účasť na výskume, či potreby ďalších informácií prihlásiť na e-mailovej adrese covid@truni.sk alebo na telefónnom čísle 0903 718 016.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články