Trnavská charita vyhlásila zbierku potrieb pre ľudí bez domova 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Trnavská arcidiecézna charita |MM|  Trnavská arcidiecézna charita pravidelne vyhlasuje zbierky oblečenia a iných potrieb, ktoré chýbajú ľuďom žijúcim na ulici. Momentálne pre nich hľadá jarnú obuv, opasky a elektrické holiace strojčeky na vlasy a bradu.

Tieto veci potrebujeme pre ľudí na ulici ako aj pre ľudí vo výkone trestu odňatia slobody z dvoch ústavov, s ktorými spolupracujeme a pre trnavskú nemocnicu. Obuv, ktorú ľudia prinesú do charitného Centra pomoci človeku, musí byť vhodná do podmienok, v akých fungujú ľudia na ulici. Pomôžu im pohodlné topánky, ktoré sú odolné voči znečisteniu a vlahe, naopak, elegantné topánky naši klienti nevyužijú. Ak máte doma opasky, ktoré už nepotrebujete, na charite si určite nájdu svojich majiteľov. Vhodné opasky pre našich klientov majú pracku, ktorá dobre drží, naopak, štýlové, elegantné opasky nevyužijeme. Hygiena je veľmi dôležitá a aby sa klienti vyhli ochoreniam kože, potrebujú si pravidelne strihať vlasy a bradu. Je to aj estetická záležitosť, lebo na pracovnom pohovore urobí lepší dojem človek, ktorý je upravený a čistý, ako človek s neupravenými vlasmi a dlhou bradou. Pre klientov preto potrebujeme elektrické holiace strojčeky na vlasy a bradu, ktoré sú výkonné a poradia si aj s hustými, dlhými vlasmi. V tomto smere by nám mohli byť nápomocní aj kaderníčky a kaderníci, ktorí obnovovali vybavenie salónu a chceli by posunúť staršie, no funkčné strojčeky charite. Ľudí prosíme, aby reagovali vždy na aktuálne potreby charity a jej klientov. Do Centra pomoci človeku momentálne neprijímame pre obmedzené skladové priestory žiadne oblečenie.

Do Centra pomoci človeku prichádza denne asi 50 ľudí, ktorí žijú v Trnave na ulici. Je pre nich útočiskom, kde sa môžu najesť, urobiť si hygienu, uschovať

osobné veci, poradiť sa so sociálnymi pracovníkmi a využiť aj službu sociálneho šatníka. V prípade, že chcú ľudia venovať topánky, opasky alebo holiace strojčeky do našej zbierky, prosíme ich, aby kontaktovali Centrum pomoci človeku na čísle 0948 944 449 od pondelka do piatka v čase od 8 do 15. hodiny a dohodli sa na ich prevzatí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články