PES NEPATRÍ NA REŤAZ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Martin Hojsík

PES NEPATRÍ NA REŤAZ
⛓Pokiaľ sú psy celý deň pripútané na reťazi, trpia strachom a osamelosťou. Takýto prístup ich robí agresívnymi a nebezpečnými pre svoje okolie. Návrh zákona je dobrým krokom vpred, no, prosím, nezabúdajme na tie najzávažnejšie problémy v tejto oblasti.
🐶 Aj keď to môže znieť ako málo, je to pozitívna správa. Ukazuje nám to, že boj za práva zvierat je ťažký a zdĺhavý proces. Bez neutíchajúcej snahy zo strany aktivistov, vďaka ktorej sa vyzbieralo skoro než 1000 000 podpisov, by sa utrpenie psov nezmiernilo vôbec.
🐕 Zákaz držania psov na reťazi je však len prvým krokom, pretože tie najzávažnejšie problémy týrania a množenia zvierat štát nerieši. V Európe spolu s Rumunskom patríme k tým nechválne známym krajinám, v ktorých je situácia najhoršia. Doterajšie vlády tento problém ignorovali, až prerástol do neudržateľných rozmerov.
🐕‍🦺 Ročne sa zo Slovenska vyvezie zhruba 100 000 šteniat. Tie, ktoré sa nepredajú, skončia pohodené na okraji miest a obcí, alebo sú utratené. Tieto hrozivé čísla z nás robia jedného z najväčších exportérov v Európe. Množiarne na Slovensku patria k nočnej more nielen ochranárov zvierat v celej Európe, ale aj väčšiny obyvateľov.

Zdroj: FB

- Inzercia -
  1. Ak chcete vyriešiť množiteľov, vyriešte najskôr veterinárov, ktorí o nich vedia, často tento biznis podporujú a sú taký, čo majú na tom založený biznis.

  2. Bol by to ten najlepší zákon….A jeho nedodržiavanie trestať. bez pardonu
    Hoci aj verejnoprospešnymi a dlhodobymi prácami .A bolo by na Slovensku veľmi čisto…

  3. a pes bude viac ako človek. Vydajú mu identifikačnú kartu, poprípadne PAS a vstúpi do politiky.
    Aj tam mnohí politici len štekajú.
    Apropo, koľkých psolitikov by bolo lepšie priviazať o reťaz?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články