PES NEPATRÍ NA REŤAZ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Martin Hojsík

PES NEPATRÍ NA REŤAZ
⛓Pokiaľ sú psy celý deň pripútané na reťazi, trpia strachom a osamelosťou. Takýto prístup ich robí agresívnymi a nebezpečnými pre svoje okolie. Návrh zákona je dobrým krokom vpred, no, prosím, nezabúdajme na tie najzávažnejšie problémy v tejto oblasti.
🐶 Aj keď to môže znieť ako málo, je to pozitívna správa. Ukazuje nám to, že boj za práva zvierat je ťažký a zdĺhavý proces. Bez neutíchajúcej snahy zo strany aktivistov, vďaka ktorej sa vyzbieralo skoro než 1000 000 podpisov, by sa utrpenie psov nezmiernilo vôbec.
🐕 Zákaz držania psov na reťazi je však len prvým krokom, pretože tie najzávažnejšie problémy týrania a množenia zvierat štát nerieši. V Európe spolu s Rumunskom patríme k tým nechválne známym krajinám, v ktorých je situácia najhoršia. Doterajšie vlády tento problém ignorovali, až prerástol do neudržateľných rozmerov.
🐕‍🦺 Ročne sa zo Slovenska vyvezie zhruba 100 000 šteniat. Tie, ktoré sa nepredajú, skončia pohodené na okraji miest a obcí, alebo sú utratené. Tieto hrozivé čísla z nás robia jedného z najväčších exportérov v Európe. Množiarne na Slovensku patria k nočnej more nielen ochranárov zvierat v celej Európe, ale aj väčšiny obyvateľov.

Zdroj: FB

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ak chcete vyriešiť množiteľov, vyriešte najskôr veterinárov, ktorí o nich vedia, často tento biznis podporujú a sú taký, čo majú na tom založený biznis.

  2. Bol by to ten najlepší zákon….A jeho nedodržiavanie trestať. bez pardonu
    Hoci aj verejnoprospešnymi a dlhodobymi prácami .A bolo by na Slovensku veľmi čisto…

  3. a pes bude viac ako človek. Vydajú mu identifikačnú kartu, poprípadne PAS a vstúpi do politiky.
    Aj tam mnohí politici len štekajú.
    Apropo, koľkých psolitikov by bolo lepšie priviazať o reťaz?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články