Niektorí rodičia nesúhlasia s podmienkami, za akých môžu deti chodiť do škôl

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Žiaci druhého stupňa základných škôl v Seredi opäť zasadli do školských lavíc. Svoje brány otvorila ZŠ Jana Amosa Komenského, ZŠ Juraja Fándlyho a Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda.

Školy, žiaci aj rodičia však musia naďalej dodržiavať aktuálne protiepidemické opatrenia. To znamená, že žiaci sú povinní nosiť rúško, preukazujú sa negatívnym testom aspoň jedného zákonného zástupcu nie starším ako 7 dní a žiaci na 2. stupni ZŠ aj vlastným testom. Tí majú na výber podrobiť sa testu výplachom z ústnej dutiny alebo výterom z nosa.

To sa ale nepáči niektorým rodičom. Už pred niekoľkými dňami boli pred ZŠ J.A.Komenského umiestnené transparenty s nápismi: „Stop diskriminácií detí! Do školy bez podmienok! Ruky preč od našich detí! “ Rodičia týmto spôsobom vyjadrujú svoj nesúhlas s podmienkami, za akých sa ich deti môžu vzdelávať. V pondelok 26. apríla sa pred školou rozbehla aj podpisová akcia pod názvom Petícia za okamžitý bezpodmienečný návrat všetkých detí do škôl. Ako povedala Jana A. podobná akcia prebieha počas celého týždňa aj v ďalších mestách na Slovensku. Vyzbierané hárky budú odovzdané Kataríne Bokovej zo Slovenského Hnutia Obrody. Tá na portáli SHO mimo iného píše, že školská dochádzka je nielen ústavnou povinnosťou, ale aj ústavným právom dieťaťa. Žiadny zákon nedovoľuje dieťa diskriminovať a vylúčiť ho z vyučovania formou prezenčnej výučby v škole len z toho dôvodu, že sa nepodrobilo testu na zistenie vírusu SARS-CoV-2, ak je dieťa zdravé a nevykazuje symptómy ochorenia COVID-19. O to viac, ak prax ukázala, že zvyčajne používané antigénové testy nie sú dostatočne spoľahlivé.

Aj podľa niektorých rodičov, ktorí sa pred školou nachádzali má každé dieťa právo na vzdelanie a nesmie byť diskriminované ale vláda návštevu škôl podmieňuje negatívnym testom na koronavírus a to nie je správne. V každom prípade riaditelia škôl, pedagogickí zamestnanci a zriaďovatelia musia nariadenia dodržiavať a svojvoľne testovanie nemôžu zrušiť. To môže učiniť jedine vláda. Školy by inak mohli byť sankcionované.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články