Cudzinec chcel policajtov oklamať falošnými pečiatkami, teraz nesmie vkročiť do EU päť rokov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Minulý týždeň sa na pracovisko Oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru v Trnave dostavil štátny príslušník Albánska so žiadosťou o udelenie prechodného pobytu na účel podnikania.

Spolu so žiadosťou predložil aj cestovný doklad Albánskej republiky. Keď sa službukonajúci policajt lepšie prizrel dokladom, neuniklo mu, že priechodové pečiatky na výstupe a neskôr na vstupe do Maďarska, vykazujú znaky falšovania. Pre podozrenie z falšovania a pozmeňovania verejnej listiny bol cudzinec odovzdaný poverenému príslušníkovi Mobilnej jednotky Policajného zboru Bratislava, ktorý začal trestné stíhanie a zároveň vzniesol obvinenie.

Okresný súd v Trnave uznal muža vinným z prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Uložil mu trest odňatia slobody na šesť mesiacov, ktorý podmienečne odložil na skúšobnú dobu na dva roky.

Z dôvodu, že sa cudzinec zdržiava na našom území neoprávnene a tiež z dôvodu, že bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, ale nebol mu uložený trest vyhostenia, policajti mu vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení a uložili zákaz vstupu na územie Slovenskej republiky a taktiež na územie všetkých členských štátov po dobu piatich rokov.

Do času, kým opustí krajinu, zostane v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove.

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články