„Spolu za krajšiu obec“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Víkendová sobota sa niesla v Pate v znamení jarného upratovania. Na tento deň zorganizoval Obecný úrad v Pate, pri príležitosti DŇA ZEME, akciu pod názvom „Spolu za krajšiu obec“, pričom vyzval všetkých, ktorí mali záujem sa akcie zúčastniť, dodržiavať protiepidemiologické opatrenia. Už od rána bolo vidieť obyvateľov na priedomiach pri kosení, hrabaní, či upratovaní. Takmer päťdesiatka dobrovoľníkov sa stretla v priestoroch športového areálu. Tu pracovníčka OU Mgr. Erika Ševečková rozdelila brigádnikov na skupiny – jedna skupina upravovala okolie betónového ihriska, montovala a osádzala krmítka a hniezdiace búdky pre vtákov, ďalšia vysádzala kríky a kvety v obci. Futbalisti natierali striedačky na ihrisku, požiarnici osádzali tabule „ Zákaz vodenia psov“ na verejných priestranstvách, kde je to v obci zakázané, poľovníci varili pre všetkých dobrovoľných brigádnikov diviačí guláš a upratovali svoj areál, iná skupina zasa natierala farbou vstupné tabule do obce a ďalší osádzali odpadkové koše v uliciach obce. Najväčší záujem (hlavne z radov detí) bol však o premaľovanie múra na betónovom ihrisku. Autorkou tohto projektu bola Bc. Jarka Lehoczká, ktorá aj práce koordinovala.

Ochranné, pracovné pomôcky, pitný režim a ovocie zabezpečil Obecný úrad.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Ta pata to vali , maju tam majstra z FC NItra obvineneho z nekalej montaze eurasov potom medved z ukrajiny , teraz uprtovanie po medvedovi , supr

  2. Vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na brigáde podielali.
    Tá maľovaná stena je super.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -