Terasy na pozemkoch mesta budú mať v Seredi tento rok odpustené dane

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pandémia koronavírusu ovplyvnila mnohé oblasti života. Negatívne dopady na ekonomickú situáciu najviac pocítili podnikatelia pôsobiaci v oblasti poskytovania reštauračných služieb. Situácia na Slovensku sa ale zlepšuje a je predpoklad, že gastro priemyslu začne svitať na lepšie časy.

V súvislosti s otváraním terás mesto Sereď na tento rok odpustí daň za užívanie verejného priestranstva podnikateľom, ktorí ich majú umiestnené na pozemkoch mesta. Chce tak aspoň týmto spôsobom pomôcť majiteľom reštaurácií a kaviarní zmierniť straty, ktoré v dôsledku opatrení utrpeli.
Rozhodlo o tom mestské zastupiteľstvo, ktoré na aprílovom rokovaní schválilo novelu k všeobecne záväznému nariadeniu mesta Sereď za užívanie verejného priestranstva.

Táto úprava bude účinná od 8.5.2021 a má platnosť do konca roka 2021 a bude znamenať výpadok v rozpočte mesta o približne 2 000 eur.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články