ZEM SA BEZ NÁS OBÍDE, MY BEZ NEJ NIE

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
ZEM SA BEZ NÁS OBÍDE, MY BEZ NEJ NIE
Tento deň patrí našej matke Zemi. Je rozmanitá, bohatá a plná života. Sme jej súčasťou a stále jej lepšie rozumieme. Prebúdza sa v nás silné vedomie zodpovednosti za stav klímy, životného prostredia, biodiverzity.
Rozumieme čoraz viac všetkým tým hrozbám, ktoré prináša klimatická kríza a pracujeme na tom, že sme prírode vrátili mnohé z toho, čo sme jej vzali. Ona nám to vráti desaťnásobne. Berieme zodpovednosť do svojich rúk a meníme prístup životnému prostrediu, prístup k matke Zemi.
Na to myslí aj plán obnovy. Až 37 percent z celkových finančných zdrojov smeruje do zlepšenia životného prostredia. Musíme motivovať veľké spoločnosti a získavať ich pre ekologicky čistú výrobu, šetrnú k životnému prostrediu. V konečnom dôsledku je to však úloha pre každého z nás. Myslieť na matku Zem, na ten najcennejší zázrak, ktorý každý deň vidíme, na život.

Zdroj:FB

- Inzercia -
  1. No pán Heger…tieto vaše dojemné slova zneju ako keby satan zvolával do kostola poďme sa modliť…

  2. Pokrytectvo na entú 🙂 Chrumkavé vetičky , k tomu jedna fotečka zodpovedného politika v zelenom parčíku.. Par percent voličov mu to naženie. A o to predsa ide. Byť navonok bio-eko-racio-obnovitlno-udrzatelny je dnes predsa In. A voziť sa pritom vládnym autom aj na WC, lietať špeciálom na stretnutia, podporovať nosením drahého obleku obchod s chorým prepychom, nechať si betónovať národné parky, nechať zastavovať ornú pôdu nehnuteľnosťami, nemať suvisle vybudovaných ani pár km kvalitných cyklotras v celej krajine a tak ďalej do nekonečna by som mohol pokračovať.. Pán Heger, nie všetci sme ovečky, ktoré si spomenú na prírodu tak ako vy maximálne raz ročne na Deň Zeme..

  3. Len naša planéta by sa mala zväčšiť, aby mali sa kde rozťahovať. Ako je už v predošlom komentári napísané, už takmer všetka orná pôda je zastavaná rôznymi skladmi, diaľnicami a už pomaly nebude kúsok voľnej zeme. Však aj ten záber z výstavby myslím, že hotela, tá obrovská opacha v Tatrách, môže pomaly konkurovať Dubaju. Všetko staviame na turizme, ale si neviem dosť predstaviť, načo by sem turisti chodili, pozerať sa na tie opachy? To môžu zostať doma a budú to mať lacnejšie. Nech radšej prestanú trepať v matke Zemi, ale radšej nech niečo robia o jej záchranu!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Predchádzajúci článokMountpark ukončil výstavbu novej haly
Ďalší článokMestské povrchy 12
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články