Starenka prišla o celoživotné úspory. Podvodníci na ňu nasadili plač a premyslený príbeh o zbitom synovi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V momente keď dôchodkyni zo Šale zazvonil telefón určite nečakala, že o pol hodinu príde o celoživotné úspory…

Neznáma žena zavolala 77-ročnej seniorke a farbisto jej opísala, že jej syna niekto zbil, že mu vybili zuby, a že ak chce, aby prišiel domov má poslať peniaze.
Dôchodkyňa v strachu o svojho syna s tým automaticky súhlasila. Dohodla sa s neznámou ženou, že pre peniaze príde taxikár k nej domov asi o pol hodinu. Ženský hlas v telefóne naliehavo prosil, nech je dôchodkyňa na taxikára pripravená. Dokonca seniorke dala k telefónu je „zbitého syna“, ktorý s plačom potvrdil, že bol naozaj zbitý, že nič nevidí, má vybité zuby, a že či má doma 7 500,- Eur.

Poškodená žena uviedla, že má doma takú hotovosť a že ju odovzdá taxikárovi, tak ako sa dohodli. V domnienke, že sa ide o jej syna vložila peniaze do igelitovej tašky a spolu s oblečením ich odovzdala neznámej osobe na aute taxislužby.
Keď prvotný šok opadol poškodená volala svojmu skutočnému synovi, či je doma a či je v poriadku. Keď sa dozvedela, že mu nič nie je ani nebolo prišiel druhý šok.
Polícia v Šali začala v tejto veci trestné stíhanie pre prečin podvodu.

O TELEFONÁTOCH “SYNOV A VNUKOV” PÍŠEME NEUSTÁLE

Neustále upozorňujeme seniorov, aby si dávali pozor na ľudí a radšej nikomu neverili, aby nikomu neposielali peniaze, bez toho aby si vec preverili. Žiaľ opäť vyhrali podvodníci nad ustráchanou staršou dušou, ktorá v dobrom úmysle prišla o svoje peniaze.

Foto: ilustračné

zdroj: Polícia SR

- Inzercia -
  1. Škoda o tom písať. Je to zbytočné, lebo ľudia sú nepoučiteľní. Aj táto pani nie je tak stará, aby takúto hlúposť urobila. To mu nevedela zavolať? Keď by sa jej neozval, mala zavolať mu do práce. To jej nebolo nápadné, keď pýtala takú vysokú sumu? Škoda rečí. Týmto podvodníkom len krk vykrútiť. Ich fotky zverejniť a nie tvár prekrývať, aby ľudia videli kto to je!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články