Premiér: Slovensko venuje Českej republike desaťtisíc vakcín Moderna

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Úrad vlády SR |MM|  Slovensko venuje Českej republike 10.000 vakcín Moderna. Vo štvrtok to počas prvej zahraničnej cesty v Prahe na tlačovej konferencii za prítomnosti českého premiéra Andreja Babiša povedal premiér SR Eduard Heger.

Heger pripomenul, že očkovanie je ten najdôležitejší proces v boji proti pandémii a je nevyhnutné zachovať kontinuitu vakcinácie. Český premiér Babiš symbolické gesto Slovenska ocenil. Označil ho za prejav solidarity. “Ide o štvrtú krajinu, ktorá nám takýmto spôsobom vyjadruje solidaritu, veľmi ďakujeme,” reagoval Babiš.

Heger zároveň dodal, že otázka prekračovania hraníc ľuďmi, ktorí sa zaočkujú ešte neregistrovanou ruskou vakcínou Sputnik V, bude medzinárodnou záležitosťou. “Nie je však naším cieľom, aby sme z občanov spravili ľudí rôznych kategórií, keď budú očkovaní inou ako registrovanou vakcínou,” uistil Heger.

- Inzercia -
  1. My máme toľko vakcín, že si ich dovolí pán Heger rozdávať?
    Solidarita je jedna vec, ale životy a zdravie druhá.
    Ak by sme mali vakcín plnú riť a boli by nám už zbytočné, tak prosím, nech je solidaridarita pre iné krajiny v podobe vakcíny. Ale tu, pán Heger, zomierajú ľudia, ktorí Vás volili. Zomierajú ľudia, ktorí na vakcínu čakajú! Toto je prejav vďaky voči voličom? Voči občanom našej krajiny? Hanbite sa. Pľujem na vás.

  2. Kto nám to tu vládne, psychicky narušení ľudia, jedni sa strkajú Rusom, druhí Čechom. “Výborne, Mazánek”. Aby mohol Danko sprevádzať Babiša, musí si vstupenku zaslúžiť. Danko a Matovič to zariadil, Heger vykonal.

  3. Nič nám nepomôže len zobrať lopaty vyjebat tam všetkých po hlavách na kopať ich do prdle inak tu poriadok nebude budú si stále robiť čo budú chcieť lebo vydia že môžu.

  4. Ten prvý napísal príspevok a ostatné ovce sa rýchlo pridali. Takže pre vás ovečky: je to symbolické gesto, robia tak všetci, my darujeme im, oni potom alebo ešte predtým nám. To ste už načisto tak sprostí a zaslepení, že takéto diplomatické gestá nechápete?

  5. Keď sa chcel strkat do riti mal na piecť bábovku a nie rozdávať to čo potrebujeme aby nezomierali ľudia.

  6. Títo mudrlanti hovoria a píšu ako sa im hodí.. Ale netušia, že si protirečia..hlavne že si môžu kopnúť a poznajú jednu vetu ktorú stále dokola trepu

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články