Podľa sčítania obyvateľstva v Rakúsko-Uhorsku v roku 1900, Šoporňa bola posledná obec na juh od Hlohovca s čisto slovenským obyvateľstvom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Viete že,
podľa sčítania obyvateľstva v Rakúsko-Uhorsku v roku 1900, Šoporňa bola posledná obec na juh od Hlohovca s čisto slovenským obyvateľstvom? V roku 1905 vyšiel XXIII. diel „OTTOV NÁUČNÝ SLOVNÍK“ začínajúci písmenom „S“. Prvý diel začínajúci písmenom „A“ vyšiel v roku 1886 a posledný v roku 1909 😃 Skopíroval som z dielu XXIII. Národopisnú mapu Uhorských Slovákov podľa sčítania obyvateľstva v Rakúsko-Uhorsku v roku 1900.
FB obrázok zmenšil, v plnej veľkosti a kvalite 6825×4511/11MB ho nájdete tu: https://www.digipay.sk/…/04/Slovaci_v_Uhorsku_rok_1900.jpg
Zdroj: FB
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Mapa pouziva nazvy miest, ktore sa pouzivali v takejto podobe az v Ceskoslovensku, teda vznikla pravdepodobne po roku 1918. Skor by som tipoval, ze to bude novsia verzia Ottovho slovnika, ktora sa vydavala po roku 1930. Nic to ale nemeni, ze je to velmi zaujimava mapa

  2. Ale počet Maďatov na Slovensku ustavične klesá. Je to výsledok otvorených hraníc, slobody cestovania a prirodzenej asimilácie. Výsledky sčítania ľudu 2021 (keď budú hotové) ukážu, že počet Maďarov na Slovensku je MENEJ ako 400 000, hétszencségit!

  3. tych slovenskych obci bolo viac. len pri novych zamkoch ich mame 25. ale madarska “metodika” scitania bola silne asimilacna. cim menej slovakov, tym bolo lepsie. preto sa dnes s madarmi prieme, komu sa viac po Trianone ublizilo. oni vychadzaju zo scitania v uhorsku z roku 1910 a my z reality:).

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -