Dôchodkyňa vyberala peniaze z bankomatu. 13 sekúnd a 150 Eur bolo fuč – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Iba 13 sekúnd stačilo, aby peniaze z podávača bankomatu zmizli.
Kto už takto prišiel o peniaze, dá nám za pravdu, že prísť o 150 eur veľmi zamrzí. O to viac, ak o peniaze prišla 74 ročná dôchodkyňa.

Pani Mária si krátko pred obedom chcela vybrať hotovosť v nákupnom centre, v meste Skalica. Po zadaní PIN kódu jej bankomat vrátil platobnú kartu, no peniaze údajne nie, a pani v domnienke, že došlo k chybe, preto odišla. Až doma, o pár dní neskôr, na výpise zistila, že peniaze na účte už nemá. Kontaktovala preto banku a tá jej po mesiaci vysvetlila, že peniaze jej bankomat vydal a prístroj nemá aktivovanú funkciu spätného vťahovania hotovosti. Prípad preto nahlásila policajtom.
Podľa kamerových záznamov polícia hľadá muža, ktorého je vidieť na záberoch ihneď po tejto transakcii. Kamera ho zachytáva 13 sekúnd po odchode staršej pani a peniaze mali byť práve v tomto okamihu odobraté z lišty bankomatu.

KAM A S KÝM SA PENIAZE PODELI, BY SME RADI VEDELI.

Ak ste muža na záberoch spoznali, všetky informácie nám môžete oznámiť na bezplatné číslo 158 alebo nám napísať na fb sr – trnavský kraj.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje ľudí, aby veci, ktoré nájdu, ihneď odovzdali. Ponechaním veci aj v dobrom úmysle ich neskôr odovzdať, sa môžu vystaviť riziku trestnoprávnej zodpovednosti. Pokiaľ ide o nález, musí ísť o vec stratenú alebo zabudnutú. Ak by ale osoba vedela, komu vec patrí, už by sa nejednalo o trestný čin zatajenia veci, ale o krádež.

ĎAKUJEME ZA POMOC.

- Inzercia -
  1. Bankomat vždy najprv vydá bankomatovú kartu a až potom peniaze. Niektoré bankomaty na to upozorňujú: zoberte si kartu, zoberte si peniaze! Ale môže sa stať, že človek je v nejakom strese a myslí niekde inde a peniaze tam nechá. Ale nálezca je povinný tieto peniaze odovzdať buď tej banke, alebo polícii. Nebuďme chamtivcami!

  2. Stačí mať zásadu “čo nie je moje, neberiem”. Zrejme ho opantala ponúkaná príležitosť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články