Zmierňovanie podmienok nosenia rúška či respirátora od 19. apríla

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚVZ SR |MM|  Podmienky nosenia respirátora či rúška sa od pondelka 19. apríla 2021 vo vybraných situáciách zmierňujú. K úprave sme pristúpili vzhľadom na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu.

Prehľad najdôležitejších zmien:
V exteriéri už nebude povinné mať prekryté horné dýchacie cesty, a to v prípade osôb, ktoré sú vzdialené najmenej päť metrov od ostatných ľudí, s ktorými nežijú v spoločnej domácnosti.

Namiesto respirátora budú môcť mať rúška v interiéri verejných budov:
– všetci žiaci v škole alebo školskom zariadení,
– pedagogickí a odborní zamestnanci počas vyučovania,
– na pracovisku: zamestnanci, ktorí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu,
– zamestnanci, ktorých spôsob práce alebo pracovné podmienky neumožňujú nosenie respirátora, po dohode medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov (doteraz to bolo možné iba na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby).

Ostatné ustanovenia ostávajú v platnosti bez zmien.

Celé znenie vyhlášky k prekrytiu horných dýchacích ciest s účinnosťou od pondelka 19. apríla 2021 nájdete tu: https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_175.pdf?fbclid=IwAR1iocEhxehbPia44NbNt5_C2sJQFuOHcZSCAP8m0ejIAIQi0cdNitXKcmw

Naším poslaním je chrániť vaše zdravie – pomôžte nám v tom.

- Inzercia -
  1. Tie opatrenia uvoľňujú pre žalobu, čo bola podaná v Haagu za protiústavné a protizákonné konanie SR voči občanom SR a nie preto, že sa to zlepšuje ani omylom.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články