Mesto Sereď pripravuje návrat žiakov II. stupňa ZŠ do škôl

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mgr. Silvia Kováčová, vedúca odd. ŠRKŠ / 12 APR 2021 /
Základné školy Jana Amosa Komenského a Juraja Fándlyho sa v spolupráci so zriaďovateľom mestom Sereď pripravujú na prezenčné vyučovanie pre žiakov
II. stupňa. Má sa tak stať najskôr od 19. 04. 2021 v súlade s pripravovaným rozhodnutím ministra školstva. Podmienkou nástupu žiakov podľa platných predpisov je stále negatívny výsledok testu nie starší ako 7 dní. U detí materských škôl a žiakov I. stupňa základných škôl je to test vykonaný u aspoň jedného zákonného zástupcu. U žiakov II. stupňa je to výsledok ich testu.

Okrem známych testov výterom z nosa sa na školách pripravujú aj na realizáciu kloktacích testov. Sú určené pre žiakom II. stupňa. Výhodou kloktacích testov je omnoho presnejšia – citlivejšia detekcia prítomnosti vírusu SARS–CoV-2. Zároveň odber vzorky prostredníctvom výplachu ústnej dutiny predstavuje najmenej invazívnu formu odobratia vzorky oproti výterom z nosohltana. V trnavskom kraji zabezpečuje kloktacie testy spoločnosť UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Predpokladaný termín prvého kola kloktacieho testovania je streda 14. 04. 2021. Výsledky by mali byť známe do 72 hodín. Všetky informácie o testovaní spolu s inštruktážnym videom si majú možnosť rodičia a žiaci pozrieť na https://testujemeskoly.sk/. Obe školy teraz zisťujú záujem o tento spôsob testovania.

Mesto Sereď pre rodičov detí materských škôl, rodičov žiakov I. stupňa základných škôl a žiakov II. stupňa základných škôl, ktorí budú preferovať výterové testy, pripravuje testovanie antigénovými testami v sobotu 17. 04. 2021.
Vážení rodičia, sledujte aktuálne informácie na stránkach škôl. Zvážte so svojimi deťmi spôsob testovania, aby sme spoločne zabezpečili návrat detí do bežného školského života.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články