Kraj vybuduje v Moravskom Svätom Jáne nové moderné zariadenie sociálnych služieb

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM| Trnavský samosprávny kraj má pripravenú štúdiu nov zariadenia sociálnych služieb v Moravskom Svätom Jáne. Vzniknúť by malo v rozľahlom areáli bývalej školy v prírode vzdialenej tri kilometre od obce. V prvej fáze sa počíta so vznikom 40 nových miest pre klientov. Aktuálne prebieha verejné obstarávanie projektovej dokumentácie. Ambiciózny projekt počíta s revitalizáciou celého areálu za 5,4 milióna eur.

 

„Prognóza starnutia populácie naznačuje, že čoraz viac budeme potrebovať sociálnu starostlivosť. Na nič nečakáme a pripravili sme ambiciózny projekt v Moravskom Svätom Jáne. Bývalú školu v prírode premeníme na špičkové zariadenie sociálnych služieb. V prvej fáze vznikne 40 nových miest pre klientov, ktorí, verím, ocenia pokojné prostredie lesa,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Rozširovanie kapacity sociálnych služieb je jednou z hlavných priorít schváleného rozpočtu župy na roky 2021 až 2023. Až 4,3 mil. eur je vyčlenených na zvyšovanie kvality a dostupnosti sociálnej starostlivosti vrátane modernizácie župných zariadení. Malo by vzniknúť 80 nových miest a ďalšie by s pomocou župy mohli vytvoriť neverejní poskytovatelia.

 

Kraj plánuje priebežne spestrovať ponuku poskytovaných sociálnych služieb. Príkladom je zavedenie podporovaného bývania, ktoré využívajú prví klienti Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Rohov.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články