Kraj vybuduje v Moravskom Svätom Jáne nové moderné zariadenie sociálnych služieb

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM| Trnavský samosprávny kraj má pripravenú štúdiu nov zariadenia sociálnych služieb v Moravskom Svätom Jáne. Vzniknúť by malo v rozľahlom areáli bývalej školy v prírode vzdialenej tri kilometre od obce. V prvej fáze sa počíta so vznikom 40 nových miest pre klientov. Aktuálne prebieha verejné obstarávanie projektovej dokumentácie. Ambiciózny projekt počíta s revitalizáciou celého areálu za 5,4 milióna eur.

 

„Prognóza starnutia populácie naznačuje, že čoraz viac budeme potrebovať sociálnu starostlivosť. Na nič nečakáme a pripravili sme ambiciózny projekt v Moravskom Svätom Jáne. Bývalú školu v prírode premeníme na špičkové zariadenie sociálnych služieb. V prvej fáze vznikne 40 nových miest pre klientov, ktorí, verím, ocenia pokojné prostredie lesa,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Rozširovanie kapacity sociálnych služieb je jednou z hlavných priorít schváleného rozpočtu župy na roky 2021 až 2023. Až 4,3 mil. eur je vyčlenených na zvyšovanie kvality a dostupnosti sociálnej starostlivosti vrátane modernizácie župných zariadení. Malo by vzniknúť 80 nových miest a ďalšie by s pomocou župy mohli vytvoriť neverejní poskytovatelia.

 

Kraj plánuje priebežne spestrovať ponuku poskytovaných sociálnych služieb. Príkladom je zavedenie podporovaného bývania, ktoré využívajú prví klienti Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Rohov.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články