Arogancia, alebo skutočná ľudská hlúposť?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Martin Hojsík
je na mieste Sandberg
4. STUPEŇ OCHRANY
…ale fotka je dôležitejšia. Rozkvitnutý fialový kosatec je naozaj nádherný, a tá fotka stojí za to, alebo? Až na to, že kosatec sibírsky je na Slovensku chránený, a fotka je z územia so 4. stupňom ochrany, kde platí zákaz vstupu. Nechcem nijako osočovať konkrétnu mladú ženu na obrázku, no táto fotka je smutnou reprezentáciou veľmi častej reality. Fotku som dostal od mojej známej,

Lula Sandberg Photo

.

Hranice prírody akoby pre nás už nič neznamenali. To ani nehovorím o národných parkoch, chránených územiach či druhoch, kde sa stalo akýmsi dobrodružstvom dostať sa čo najbližšie, čo najbližšie sa dotknúť či už ohrozených zvierat alebo chránených kvetov.
Územia sa nestávajú chránenými len tak z rozmaru nejakého úradu. Našou aktivitou, zmenami klímy, znečistením a neregulovným zasahovaním do prírody strácame biodiverzitu – sami sa pripravujeme o rozmanitosť a tak potrebnú rovnováhu v prírode.
Prosím vás, nebudme hulváti. Rešpektujme prírodu a jej hranice. Lebo od zdravej prírody závisí aj náš život.
Zdroj: FB
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Toto je hluposť ale…mam kolegu čo kosil svoju luku.Cez tú lúku ide turisticky chodník a samozrejme sem tam turisti.No a zastavili sa tam že kosí chránené rastliny.Tú lúku kosil on,jeho otec,jeho stary otec,prastarý otec a prpraprapraprapra ….Keby tá lúka zarástla neboli by tam chránené rasliny ale kadejaké náletove dreviny a pod.Takže sem tam je treba zapnúť mozog.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -