Prišiel vrátiť “požičané” auto. Policajti ho tam už čakali

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Trnavskí kriminalisti spolu s policajtmi z Pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali v obci Zavar miestneho muža priamo pri čine.

 

V stredu v poobedných hodinách 31 ročný muž odišiel, bez dovolenia majiteľky, na jej aute Chevrolet Aveo. Po niekoľko hodinovom vození sa ho rozhodol vrátiť. Krátko pred polnocou sa priviezol späť na ulicu pred dom, odkiaľ auto zobral. Tam ho už čakali príslušníci kriminálnej polície. Hoci sa snažil pred policajtmi do poslednej chvíle ukryť na pozemku rodinného domu, pri prehľadávaní okolia začuli volanie o pomoc. Žena z okna svojho domu kričala, že je niekto v jej dome. Jeden z kriminalistov jej pomohol vyliezť von a zároveň hliadke PMJ oznámil, že v dome sa schováva nimi hľadaný muž, pričom môže byť ozbrojený a nebezpečný.

Na výzvy polície muž nereagoval a z domu odmietal vyjsť. Hrozilo, že príde k zraneniu osôb alebo škode na majetku. Policajti preto, so súhlasom syna majiteľky, vyrazili zadné dvere domu. V kuchyni našli muža sedieť za stolom a vyzvali ho, aby sa vzdal. Po zvážení svojich šancí to nakoniec aj urobil. Spútaného muža si prevzali kriminalisti. Hliadka PMJ následne 57 ročnú šokovanú ženu upokojovala a poskytovala jej prvú pomoc až do príchodu privolanej RZP.

 

Vyšetrovateľ muža obvinil z trestných činov neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a porušovania domovej slobody, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov. Na rozhodnutie súdu si počká vo väzbe.

 

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -