Netradičná Veľká noc s maskotmi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Obdobie Veľkej noci je najvýznamnejším sviatkom roku. Epidemiologická situácia na Slovensku nám ale nedovolila tohtoročné Veľkonočné sviatky osláviť tak ako sme boli zvyknutí. Chýbala klasická šibačka či návštevy príbuzných a známych.

Klienti Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb tiež museli zostať za bránami zariadenia. Preto sa im Veľkonočný pondelok rozhodli spríjemniť MASKOTI zo Serede. Nápad zorganizovať toto milé podujatie prišiel zo strany Petra Urbánka, Klaudie Fenclovej Vančovej a Zuzany Javorovej. Cieľom bolo priniesť do domova radosť a úsmev na tvári. Klienti v bezpečí zariadenia pozorovali postavičky, ktoré im vonku zamávali a zatancovali. K podujatiu sa srdečne pripojilo aj mesto Sereď. Primátor Martin Tomčányi a vedúca organizačného oddelenia Silvia Adamčíková odovzdali všetkým veľkonočné balíky. Riaditeľka DD a DSS Milada Floriánová touto cestou ďakuje všetkým za skvelý nápad a spríjemnenie sviatočného dňa.

Po krátkom programe sa všetci presunuli aj do zariadenia pre seniorov Astoria v Hornom Čepeni. Ani tu nechýbalo vystúpenie maskotov zakončené darovaním veľkonočných balíkov. Maskoti na svojich potulkách nevynechali ani Zariadenie opatrovateľskej služby v Šintave. Organizátori sa na záver zhodli v jednom: „Tá radosť, smiech a nadšenie stálo zato. Všetci boli úžasní a radi prijmeme pozvanie aj nabudúce.”

Podľa pôvodného plánu malo byť podobné podujatie zorganizované aj pre deti. Konkrétne malo ísť o hľadanie vajíčok v parku, fotenie s maskotmi či tanec na veselé detské pesničky. Samozrejme všetko za dodržiavania prísnych hygienických opatrení. RÚVZ v Galante napriek snahe Petra Urbánka a primátora Martina Tomčányiho nevydal súhlasné stanovisko na zorganizovanie hromadného podujatia a tak sa plány nepodarilo uskutočniť. No organizátori sa nevzdávajú a pokiaľ to situácia dovolí určite pre deti vymyslia náhradný program.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články