Prezidentka vymenovala vládu Edurada Hegera

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala vo štvrtok 1. apríla 2021 členov novej vlády na čele s premiérom Eduardom Hegerom. 

V príhovore po vymenovaní nového kabinetu prezidentka uviedla, že dohoda štyroch koaličných strán, ktorá sa týka zmien na vládnych postoch, vrátane toho najdôležitejšieho, je len začiatkom cesty. Skutočným naplnením úspechu podľa nej bude to, ak táto vláda bude pokračovať v krokoch, ktoré pomôžu krajine a jej občanom. Dodala, že je veľmi dôležité, aby obrazy nezhôd z minulosti boli postupne prekryté novým obrazom spolupráce, rešpektu a pokoja.

Prezidentka nepochybuje o tom, že nový premiér si je vedomý toho, aké očakávania má v tomto smere verejnosť. “Sám najlepšie viete, že právomoci premiéra a jeho zodpovednosť sú neprenosné a teda, že najväčšia ťarcha je na vás. Som presvedčená, že ako premiér prídete s novými prístupmi a s novou energiou, aby vláda konala efektívne, ako skutočný kolektívny a vrcholný orgán výkonnej moci. Za seba vám môžem prisľúbiť, že budete mať vo mne spoľahlivého a zodpovedného partnera, lebo tak ako každý nepredpojatý občan, aj ja si veľmi želám, aby vláda našej krajiny bola úspešná.”

V súvislosti s programovým vyhlásením vlády, s ktorým musí nový kabinet predstúpiť pred poslancov NR SR, prezidentka členov vlády vyzvala, aby túto povinnosť nepovažovali len za formalitu. Podľa nej ide o príležitosť, aby bol program vlády prispôsobený reálnemu stavu, aký je v krajine po roku pandémie a aby reagoval na akútne sociálne, ekonomické a spoločenské problémy a boli v ňom zahrnuté aj zásadne nové príležitosti, ktoré sa objavili vďaka únijnému Plánu obnovy.

“Miliardy eur, ktoré v nasledujúcich rokoch môžu prísť z Európskej únie na Slovensko, nám pomôžu nielen odstraňovať následky krízy, ale aj riešiť príčiny našej zraniteľnosti a slabej odolnosti. Vašu pozornosť chcem pri tejto príležitosti nasmerovať najmä k tým, ktorí v pandémii najviac stratili. Ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli na prahu prežitia. Chudoba sa dnes týka nielen ľudí bez práce, ale aj ľudí a celých rodín, ktoré žijú bez úspor, prakticky len z ruky do úst. Ďaleko väčšiu našu pozornosť si zasluhujú aj často prehliadané profesie, ktoré však, ako kríza ukázala, sú pre nás kľúčové – zdravotníci, záchranári, opatrovateľky. Je potrebné splatiť tiež dlh našim deťom. Deti, ktoré zažili najväčšiu krízu vo vzdelávaní si zaslúžia zažiť aj najväčšiu zmenu nášho školstva k lepšiemu. Seniorom, ktorí na dlhé mesiace stratili kontakt so svojimi najbližšími. Ľuďom v kultúre a v službách, ktoré museli byť zatvorené. Všetkým tým, ktorí prepadli sitom pomoci.”

Na záver prezidentka dodala, že dôležitou vlastnosťou pre budúce obdobie je empatia a kľúčovým slovom, ktoré bude mandát novej vlády sprevádzať je obnova. “Obnova Slovenska po pandémii a obnova dôvery občanov. Veľmi vám, a všetkým občanom želám, aby ste zvládli svoje  zodpovednosti a najbližšie tri roky viedli republiku tak, ako to od vás ústava vyžaduje a verejnosť očakáva.” 

 

zdroj: prezident.sk

- Inzercia -
 1. Túto vládu si bude história pamätať ako prvoaprílovú.Ozaj podarený žartík od prezidentky.

 2. liberalna brzda vymenovala tu istu stoku blaznov plagiatorov mafianov !!! bordel-cirkus pokracuje dalej. boh ochranuj slovensko!!!

 3. Nový bordel so starými devkami. Ale ideme sa hrať, na akože novú vládu. Len p..u si robíte z ľudí vy vydrbanci. Ani jednému, čo podal demisiu nemalo byť umožnené sa vrátiť nazad. Takže vláda vymené, pohroma pokračuje. Slovensko napreduje do veľkej prdele, aj bez korony. A matelko ako min.financií, to je vtip roka. Len bohužiaľ zlý.

 4. A este chcu obyvatelstvu kontrolovat bankove účty a úspory. Tak to je sila ako ojebali narod.

 5. Všetci ukážte zostatky na účte. Mikulec chce odhaliť špinavé peniaze za milióny eur štátu

 6. americká ambasáda dala požehnanie, a oddaná služobníčka vymenovala. Keby to bol prvoaprílový žart, tak by sa človek aj zasmial

 7. pre Ratafaka DOBRE BUDE !!!!!!!!! TOMU VERI až 82% občanov, tak čo tu pindáš o nejakej nenávisti v spoločnosti.

 8. „Ten, kdo sa v zaujme bezpečnosti vzdává slobody, nezasluží si ani slobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin

 9. Najhoršia vláda v dejinách Slovenskej republiky.
  – udusili ekonomiku a zničili tuzemské podnikanie mnohým živnostníkom, zatiaľ, čo zisky veľkých korporácií rástli,
  – pomoc ľuďom bola minimálna v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ,
  – minuli miliardu na nepresné antigénové testy,
  – rozhádali celú spoločnosť,
  – rozhádali sa medzi sebou,
  – partizánskym nákupom Sputnika narušili prozápadné smerovanie SR,
  – spochybnili tvrdenia vedcov a odborníkov,
  – strápnili Slovensko v zahraničí.
  – a papalášizmus je v plnom prúde….

 10. tí Rakušania sú asi na hlavu keď idú kúpiť Sputnik a tým narušiť prozápadné smerovanie Rakúska Chcel by som vidieť či by ste si v prípade nutnosti nechal pichnúť Sputnik alebo by ste radšej otrčil kopytá

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články