Róbert Stareček: Separovanie je o miere pohodlnosti v každom z nás. Len treba začať

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta /31 MAR 2021 /

Róbert Stareček, poslanec MZ Sereď za volený obvod č. 1: Amazonská, Bratislavská, Cukrovarská, Dolnostredská, D.Štúra, Fándlyho, Garbiarska, Južná, Kasárenská, Kostolná, Kukučínova, Letná, Malý háj, Mládežnícka, Mlynárska, Námestie slobody, Niklová, Novomestská, Nový majer, Parková, Pažitná, Poľná, Považský breh, Pribinova, Priemyselná, Starý most, Šintavská, Školská, Trnavská cesta, Vonkajší rad

 

Štvrté volebné obdobie: 2006 – 2010, 2010 – 2014, 2014 – 2018, 2018 – súčasnosť

Témy: šport, sociálna oblasť

 

ROZHOVOR

Má podľa vás význam separovať odpady?
Áno, tie, čo sa dajú ešte zhodnotiť.

Ako sa vaša domácnosť zapája do separovania?
Hlavne sa snažíme kupovať veci také, ktoré nemajú veľa odpadu na
obaloch. Separujeme spolu s predajňou najmä papier a plasty. Páči
sa mi aj novinka separovania kuchynského odpadu, ale to my nemáme,
lebo všetko zjeme.

Obmedzuje vás separovanie finančne? Obmedzuje vás to iným spôsobom?
Finančne nie, ale priestorovo áno. Avšak zvládame to.

Máte v domácnosti umiestnené nejaké špeciálne nádoby na odpady?
Využívame mestské nádoby a vrecia.

Máte doma možnosť kompostovať?
Áno, čiastočne. Kompost používame na prihnojovanie.

Sledujete doma, že niečím zbytočne plytváte? Chcete to začať
riešiť?

Nie.

Kto je ťahúňom „ekológie“ vo vašej domácnosti?
Neskromne potvrdím, že ja.

Čo by ste rád vylepšili?
Páči sa mi začiatok separácie kuchynského odpadu v meste. Je
škoda, že tento odpad sa nedá už používať ako „pomyje“ pre
chovateľov ako v minulosti.

Máte nápad, ako vylepšiť separovanie v meste?
Je to o miere pohodlnosti v každom z nás. Mesto má dobrý systém, len treba začať.

***

Seredské novinky prinášajú túto minisériu rozhovorov s poslancami mesta Sereď so zámerom vytvorenia priestoru na širšiu diskusiu o odpadoch, ktoré v meste Sereď spoločne tvoríme.

Výsledkom by mohla byť zvýšená miera triedenia odpadov Seredčanmi. Správnymi vyseparovaním recyklovateľných zložiek odpadu totiž znížme objemy čiernych zmesových nádob, ktorých skládkovanie je najdrahšie a spôsobuje najväčšiu ekologickú záťaž.

 

Najlepším spôsobom ako znižovať objemy odpadov je pritom tvoriť ich čo najmenej. Odpad, ktorý nevznikol, je najlepší pre prírodu a najlacnejší pre našu peňaženku.

 

 

zdroj: seredskenovinky.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Pán poslanec Stareček čo je pravda na tom že ste spolu s pánom Buchom akcionármi súkromnej akciovky futbalu????Schvaľujete si vy poslanci dotácie na futbal???Pán poslanec dodáva vaša firma na rekonštrukciu štadióna materiál???Je pravda to dvojité účtovníctvo v klube????

  2. Každé hrable k sebe hrabú. Je to staré a pravdivé porekadlo. Prečo by neschvaľoval a neboli by hlúpi, keď sa im naskytá takáto možnosť priam na podnose už niekoľko rokov? Však načo iné by sa mali tieto peniaze použiť, veď v meste je všetko v poriadku?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články