Pomôžte dolapiť páchateľa bankovej lúpeže v rakúskom Linzi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Interpol Viedeň sa na nás obrátil s prosbou o pomoc. V jednej z rakúskych bánk došlo k lúpeži. A keďže máme spoločnú hranicu, kolegovia nás poprosili, aby sme do pátrania zapojili aj slovenskú verejnosť.

V stredu 17.03.2021 na adrese 4020 Linz, Graben 16, vošiel o 17:29 hod. neznámy páchateľ do pobočky banky. Bol ozbrojený revolverom a na tvári mal respirátor FFP2. Zbraňou prinútil zamestnancov odovzdať hotovosť a následne z miesta činu ušiel.  Bežal do centra mesta.

Bol vysoký 170 cm, vo veku 40-50 rokov. Mal strednú postavu, plešinu v hornej časti hlavy, hovoril po nemecky s cudzím prízvukom. Oblečenú mal čiernu bundu/ sako, modré džínsy, čierne tenisky so striebornými pruhmi, sivý pulóver so zipsom (viď fotografie v prílohách).

Počas jeho rozhovoru s taxikárom povedal o sebe, že mal priateľku a žiadne deti. Rakúski kolegovia sa domnievajú, že páchateľ môže mať nejakú spojitosť s Viedňou, pracoval v Nemecku ako maliar a lakovač a môže pochádzať zo Slovenska.

Preto v mene rakúskych kolegov žiadame verejnosť o pomoc pri pátraní po tejto osobe. Ak Vám je muž na fotografii povedomý, prípadne máte informácie k bankovej lúpeži v Rakúsku, neváhajte kontaktovať políciu na čísle 158.

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články