Minister školstva prijal najúspešnejšiu slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|  Vzácna návšteva. Na pôdu rezortu školstva zavítala momentálne najúspešnejšia lyžiarka sveta Petra Vlhová. S ministrom školstva Branislavom Gröhlingom a štátnym tajomníkom pre šport Ivanom Husárom sa porozprávala nielen o aktuálnej sezóne, ale aj o svojich lyžiarskych začiatkoch.

Dvadsaťpäťročná Vlhová cez víkend korunovala tohtoročnú sezónu skvelým výkonom a umiestnením na víťaznej pozícii vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide. „Petra je veľmi inšpiratívny človek, ktorý svojou energiou a cieľavedomosťou môže slúžiť všetkým mladým športovcom ako vzor. Celé Slovensko sa z jej úspechu teší a sme na ňu nesmierne hrdí,“ uviedol po stretnutí minister školstva Branislav Gröhling.

Petra Vlhová sa výraznejšie zapísala do histórie slovenského športu už v roku 2011, kedy vyhrala vo Švajčiarsku majstrovstvá sveta do 18 rokov. Po desiatich rokoch sa v tej istej krajine stala držiteľkou veľkého krištáľového glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári. „Touto sezónou Peťa potvrdila, že je momentálne najvšestrannejšou lyžiarkou sveta. Obdivujem, ako sa Petra presadila v konkurencii tradičných a silných lyžiarskych krajín,“ priblížil štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár. „Oceňujeme aj to, že sa navyše musela v tejto sezóne s vysokou profesionalitou vysporiadať aj s problémom, ktorým bolo neúctivé zaobchádzanie zo strany funkcionárov lyžiarskej asociácie.“

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články