Policajti odhalili v Seredi cudzincov vykonávajúcich nelegálnu prácu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Policajti okrem vykonávania kontrol dodržiavania protiepidemiologických opatrení plnia aj ďalšie úlohy, ktoré im zo zákona vyplývajú. Takou  úlohou je aj odhaľovanie nelegálnej práce cudzincov na našom území.

V piatok (19.03.2021) sa príslušníci nitrianskej cudzineckej polície v spolupráci s pracovníkmi Inšpektorátu práce Trnava zamerali na odhaľovanie nelegálnej práce v objekte spoločnosti v meste Sereď. Počas tejto akcie boli kontrolovaní štátni príslušníci tretích krajín pri výkone prác.

Policajti s kolegami zistili, že štátni príslušníci tretích krajín vykonávajú svoju pracovnú činnosť v rozpore so zákonom, bez príslušných oprávnení a udelených výnimiek. Policajti s cieľom ďalších úkonov predviedli na policajné oddelenie 15 cudzincov rôznej štátnej príslušnosti – Srbskej republiky, Bosny a Hercegoviny, Ukrajiny a Čiernej Hory.

Za výkon nelegálnej práce na území Slovenskej republiky boli 13 cudzincom vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie Slovenskej republiky a na územie všetkých členských štátov na dobu jedného roka a bola im určená 30 dňová lehota na vycestovanie. Ďalším  dvom cudzincom boli vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení bez uloženia zákazu vstupu a bola im určená 30 dňová lehota na vycestovanie.

V podobných kontrolách budú policajti v spolupráci s pracovníkmi inšpektorátov práce pokračovať aj naďalej.

- Inzercia -
 1. V článku nie je ani slovo o sankcii, resp. možnej sankcii voči firme, kde sa to udialo. Povie sa A, nepovie sa B. Práve také pofidérne firmy by mali dostávať likvidačné sankcie.

 2. Firma by mala dostať pokutu vo výške 52 násobku priemernej mzdy za každého jedného ilegála … ostuda

 3. Pan Anonym. Firma ma zmluvu s personalnou agenturou ktora zabezpecuje vsetky dokumenty pre svojich ludi. To ze nemaju papiere v poriadku je maximalna chyba personalnej agenturi a nie firmy. Firma vyziada iba pocet ludi na urcite obdobie a pre firmu to tu konci 🙂 pekny den

 4. Ubitovna na Trnavskej v Seredi je plna srbov ktori nemaju ziadny pobit a pracuju nelegalne ces agenturu FM LOGISTIC Sered

 5. ana ako členka bruchovej uderky ste mohli rovno uviest o koho ubytovnu sa jedna to by vsak nevyzeralo tak nestranne ako sa snazite vyzerat

 6. Definuj pojem “bruchova” kto to je ? Ne čo má vajcia prekryté tukovým závesom?

 7. Pre hajtera! Tak potom máte zmluvu s pofidernou personálnou agentúrou!!! Lebo, keď takto píšete, určite ste jeden z tej firmy!!! Možno personalista… Mali by ste zvážiť, s akou agentúrou uzatvárate zmluvu!!! Či vám je to jedno, hlavná vec, že má kto muklovať za minimálnu mzdu. 👎👎👎👎👎👎

 8. V prvom rade sa mali zamerať na personálnu agentúru(y), ktoré ich sem privážajú a nasľubujú im hory doly. Zneužívajú ich jazykovú neschopnosť sa tu dohovoriť. A hlavne ak chcú legálne pracovať, tak ich ani nechcú, len na čierno! A zamerať by sa mali aj na to, či majú urobené testy na covid.

 9. Hlavne že je zakázané ísť do vedlajšej ulice ale občanov z iných krajín sem zvážať je oki…

 10. ……Ddobré ráno
  …….konečne a zase ,lebo boli už na jeseň chytili len niektorých a mohli by aj o týždeň Qehenberger, príde cudzinecká polícia, prchajú cez lis, kvoli týmto bastardom čo nemajú nijaké papiere( tým pádom testy na covid) sa musíme testovať…podotknem,kedže tam pracujem…ani jeden z tých hajzlov nedodržuje karanténu…ako sa preukážu pri vstupe ked na testovaní treba preukaz totožnost???????a oni nemajú ani povolenie na pobyt,či pracovnú zmluvu….asi treba častejšie kontroly a to vo všetkých podnikoch a poslať do piče všetkých cezpolných….bez debaty a sorry za výraz ale inak to tu už ani nejde len priamo do papule a hnusne ,do piče ,slovači tu berú robotu a ešte sa robia že sú viac ( kurvy,humusácke)……a potom sa treba s nimi baviť na úrovni,lebo sú milí ,slušný,pracovití a dobrý……raz som si pustila pod kožu….nikdy viac…..moje jazvečíky majú viac rozumu a charakteru ako tieto hovädá cezpoľné (česť výnimkám,málo ich je)

 11. Pre Anonym 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍 víborne máte pravdu ale tie naše štátne orgány. …. Fuj ďaľšie kurvi.

 12. Velice tu chceli budovat ubytovne pre tychto parazitov a tak to aj dopadlo. Ziadne povolenia choroby to roznasa lebo jebu na zakony a nase dievocky su tak drbnute ze im este aj nohy roztahuju a kotia deti spolu. Este ich nalakaju aj na manzelstva len aby tu ostali lebo tam u nich ziju ako tu cigani na cukrovarskej. Napriklad majitelka baru na krizovatke by vam porozpravala kedze jedneho z parazitov si zobrala za muza a uz si tu moze v klude ostat. Co ste chceli to mate a hlavne ked si sem budu rodiny zvlakat

 13. Vprvom rade agenturu ktorá dodáva zamestnacov do spominanej firmi na majeri vlastní Srb. A je jedna ruka z riaditelom firmi tak niet sa čo čudovat že 85% podotíkam!!! zamestancov su občania spomínanej narodností.

 14. Nikto to tu nenapíše otvorene, tak to dám ja.
  Tu nejde len o QUEHENBERGER, ale problém je najmä agentúra LARA, ktorá tu dlhodobo najíma na čierno ľudí väčšinou zo Srbska, Ukrajiny.
  Český riaditeľ Quehenbergeru Mireček o tom dobre vie a iste s tou agentúrou nespolupracuje len tak.

 15. Pracujem tam a pracoval som aj v FM LOGISTIC. Jedna jediná agentúra nie je čistá žiaľ… a je ich tam neúrekom… nevidím do toho a nechcem tu písať hlúposti ale treba si uvedomiť že slovač za 6-7 EUR na hodinu na živnosť sa ani nepostaví z postele.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články