Facebook zrušil skupinu Ivermektín SK s 25 000 členmi. Pravdepodobne v nej boli šírené klamstvá a hoaxy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pochybovať o strachu každého z nás z priebehu ochorenia na Covid-19 v prípade, že k nemu dôjde asi netreba. Nikto z nás totiž nevie v akom stave má imunitu a s čím alebo čo môže samotný priebeh ochorenia zhoršiť. Preto je pochopiteľné, že mnohí ľudia sa snažia zabezpečiť si všetky možné prostriedky na liečenie, hlavne ak niektoré najmä lieky je možné mať v zásobe dopredu.

Bežný človek nerozumie účinkom liekov podrobne, ani len netuší, ktoré z nich akým spôsobom pomáhajú – a či vôbec pomáhajú, no vychádzajúc zo skúseností iných ľudí a  zverejnených materiálov je možné usudzovať, že aj u nás konečne povolený liek Ivermektín môže byť vhodnou poistkou a určitou formou istoty pre prípadné zmiernenie následkov ochorenia.

Najmä na sociálnych sietiach sa šíria nielen relevantné informácie ale hlavne množstvo informácií neoverených, zavádzajúcich a dokonca aj hoaxy.

V poslednej dobe na Facebooku vznikli skupiny, v ktorých beží živá diskusia práve o humánnom Ivermektíne ale aj jeho náhradách originál určených pre kone, kravy, ovce, ošípané či iné zvieratá. No povedzme si na rovinu. Ak sa bude ktokoľvek z nás dusiť napojený na kyslík s minimálnou šancou na prežitie, nedá si bez problémov dávku Ivermektínu určenú pre koňa aj za predpokladu, že to bude z tuby, ktorú mal predtým trebárs aj vopchanú v zadku? Určite dá. Keď ide o život každý človek sa na povolenia a formality pozerá úplne inak.

Na sociálnej sieti bola konkrétnou osobou založená skupina Ivermektín SK, ktorá za niekoľko dní získala asi 25 000 členov. Táto skupina však bola Facebookom zrušená. Nad dôvodmi sa môžeme len zamyslieť a tipnúť si ich. V každom prípade sa dá predpokladať, že problémom bolo trolovanie v skupine a prinášanie úplne zavádzajúcich informácií.

Je potrebné uvedomiť si, že vo všetkom, tobôž v takto vážnych témach je potrebné komunikovať s patričnou rezervou a nepublikovať či bez rozmýšľania nezdieľať nezmyselné a nepreverené informácie, nakoľko môžu uškodiť nielen na zdraví ale nezmyselné hoaxy zamedzia aj šíreniu rozumných a podložených informácií, ktoré opačne životy môžu zachrániť.

V tomto by mala aktívnejšiu úlohu zohrať aj mediálna kampaň vedená odborníkmi zdravotníkmi, ktorá by šíreniu mnohých zavádzajúcich informácií nepochybne predišla.

- Inzercia -
  1. invermektín nemohol fungovať , na to bol moc lacný na tom sa nedá zarobiť ale taký remdesivir za 2000-3000 dolárov je už iné papaničko . sice nelieči ale zarába a o to tu vlastne ide .

  2. Obyvatel 15. marca 2021, 22:55 – tomuto fakt veris?

    A znovu link na web, v ktorom NIKTO NENESIE ZODPOVEDNOST za zverejnene nezmysly. Bez kontaktov a vydavatela.
    Fakt, dost!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články