COVID-19: V boji s pandémiou nám pomôže 11 zdravotníkov z Belgicka a Dánska

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Zdravotníci pomôžu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Zmiešané tímy spolu so slovenskými kolegami vytvoria traja lekári a päť sestier z Dánska a dvaja lekári a jedna sestra z Belgicka spolu s ďalším pomocným personálom.
Nemocnica v Banskej Bystrici vďaka ich pomoci rozšíri fond intenzívnych lôžok o ďalších štyri až osem miest.

Veríme, že aj táto pomoc pomôže zastabilizovať situáciu. Ďakujeme za solidaritu v rámci európskych krajín.

Na Slovensku sa dánsky tím zdrží dva týždne, následne ich vystriedajú ďalší dánski kolegovia, pomáhať v našej krajine budú do 2. apríla. Dánsky tím má skúsenosti s prácou na jednotkách intenzívnej starostlivosti a rovnako majú skúsenosti s ošetrovaním pacientov s ochorením COVID-19.

Belgický tím má skúsenosti v jednotkách rýchleho nasadenia prvej pomoci, pozostáva z vysokokvalifikovaných zdravotníkov. Slovensku belgická strana ponúkla aj päť lôžok intenzívnej starostlivosti.

Ďakujeme

 

- Inzercia -
  1. Tak Matelkovci, sem sme sa dostali, ked ste volili chorobomyselneho imbecila. Testovanie tyzden co tyzden a sme spica na svete, prvenstvo mame v pocte ludi, co tomu podlahlo a aj v pocte s covidom. A to len preto, že u nas je stale biznis v plônom prude, testovanie-testovanie-testovanie. Ziadna ina krajina na svete to nerobi. Len tu a preto sme najslepsi. Ovce blbe co v tom nevidia suvislost, aby Vas porantalo.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články