Slovensko dnes v Bojniciach od Francúzska prebralo dar 15 000 vakcín AstraZeneca

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Igor Matovič / Bojnice, mesto s necelými 5 tisíc obyvateľmi, je srdcom celého Slovenska práve pre vakcínu AstraZeneca. Spoločnosť Unipharma tu skladuje a rozváža desiatky tisíc vakcín AstraZeneca po celom Slovensku a to ÚPLNE BEZODPLATNE. Dnes som jej za tento prístup verejne poďakoval!
Symbolicky sme dar prebrali deň pred zmenou v prístupe k očkovaniu vakcínou AstraZeneca na základe nových poznatkov. Od zajtra zvyšujeme, aj po vzore iných krajín, vekovú hranicu na očkovanie AstraZeneca a začíname očkovať ľudí vo veku 60-70 rokov. Vo Francúzsku sa táto hranica posunula až na 75 rokov. Nedávna štúdia zo Škótska tiež potvrdila, že vakcína AstraZeneca už 4. týždeň po podaní prvej dávky znižuje riziko hospitalizácií až o 94%. A to je presne to, čo Slovensko v tejto situácii potrebuje.
Takže ešte raz veľké ďakujem Francúzsku a francúzskej vláde za túto pomoc a tiež francúzskemu veľvyslancovi na Slovensku Christophovi Léonzimu, ktorý pri tomto dare zohral nemalú osobnú úlohu.
Spolu s našimi európskymi partnermi túto pandémiu zvládneme. Verím, že čoskoro budeme môcť aj my pomáhať iným.
Un grand merci chers amis!
zdroj: Fb
- Inzercia -
  1. obyvatel,rakusko uz ma zaujemcu o tu astru a ani doprava nebude taka draha,je to kusok za plotom, ved opiciam (ako ich nazval nagy)bude dobra,co tam po sarze,najsprostejsi narod v europe si to aj tak nevsimne a ze niekto zomrie pcha,ved na to sme zvyknuty,v tom sme jednotka vo svete.

  2. Kde sa dajú zistiť oficiálne výsledky testovania celého Galantskeho okresu

  3. Nemci sa vo veľkom odmietajú dať očkovať astra zenecou, Francúzi detto, a Slováčik ide do kolien, lebo mu predajú vec, ktorú oni nechcú. Vykašľali sa na nás v 1939 roku, obetovali republiku Hitlerovi, teraz nám dávajú odpad a my sa im pcháme do r…., ako im len strašne záleží na malom Slovensku. Majú nás za treťo- triednu kolóniu, je načase , aby to Slováčikovi konečne začalo v mozočku dopínať. Všetky ich automobilky u nás – to je čistý kolonializmus, fungujú s daňovými prázdninami, zisky tečú do materských krajín, u nás zostáva iba zdevastovaná najúrodnejšia pôda a iba cena práce, potraviny naďalej so schválením európskej komisie môžu mať nižšiu kvalitu. Ale akí sú len vééľmi solidárni, ako im len záleží na nás , že !!! Lebo 15 000 vakcín predajú. Akí nezištní to priatelia !!! Prečo ich nedali hneď zo svojej kvóty. ešte aj tie rúška nam učórovali Nemci , keď tento cirkus začal, takisto Švajčiarom, ale tí mali g…, a ohradili sa a boli im vrátené. A čo náš rezort diplomacie ? Nič, nič, len zohýbajme chrbát ďalej. je mi z toho na grc, aj z celého teátra na politickej scéne. Už nám trčia len opätky zo zadku.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články