Výrobca vakcíny SPUTNIK V požiadal EMA o spustenie procesu priebežného hodnotenia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR  |MM|  Európska lieková agentúra (EMA) dnes prijala žiadosť výrobcu vakcíny Sputnik V o spustenie procesu registrácie.

Výrobca vakcíny Sputnik V požiadal Európsku liekovú agentúru (EMA) o spustenie procesu priebežného hodnotenia – rolling review. Tento regulačný nástroj slúži na urýchlenie posúdenia vakcíny. Údaje k vakcíne sa v tejto fáze posudzujú priebežne podľa ich dostupnosti. Cieľom rolling review je priebežne posúdiť všetky údaje o jej účinnosti a bezpečnosti.

Po rozhodnutí Výboru pre lieky na humánne použite, že údaje doložené žiadateľom sú dostatočné, môže žiadateľ predložiť EMA formálnu žiadosť o registráciu.

- Inzercia -
  1. Remisova,Korcok a par dalsich uzitocnych rusofobov..a ich kecanie o hybridnej vojne,zbrane a pod.vysumeli do vzduchoprazdna..to sa malokomu podari,zec si v priamom prenose naserie do huby..

  2. Gulak, čo myslíš…prečo majú rusi tou vakcínou, ktorú mali ako prvý na svete zaočkovaných len 3,6% populácie?

  3. Ja sa pýtam…nepríde ti divné mať svoju vakcinu a neočkovat ale ju radšej vyvážať mimo krajinu?..všetci chcú očkovať ale nemajú čím ale rusi majú a neockuju?

  4. Raťafák, pred aj po podaní vakcíny je potrebné zdržať sa požívania alkoholu. Preto.

  5. Snáď nechceš naznačiť že vRusku je toľko alkoholikov..:-D..to by mohol byť limitujuci faktor aj u nás

  6. To aj je. Chlast a vakcina nejak k sebe nepasuju. Ak sa ma nastartovat vakcinaciou tvorba protilatok, tak telo potrebuje pecen v dobrej kondicii a nie ozratu. A to pri kazdom ockovani.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články