Najvýraznejšou rekonštrukciou je práve prístavba MŠ D. Štúra, informuje Marián Šišo

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta / 2 MAR 2021 /  Mesto postupne realizuje svoje naplánované investičné činnosti. Vedúci oddelenia rozvoja mesta, Marián Šišo, oboznámil Seredské novinky o aktuálnych prácach.

Na Mlynárskej ulici momentálne spevňujú plochy novej tržnice a osádzať sa budú obrubníky, budovu škôlky na Podzámskej pripravujú na kompletnú rekonštrukciu elektrických rozvodov a na Podzámskej ulici spracovávajú podklady na pripravovanú prekládku vzdušného elektrického vedenia. Na Bratislavskej ulici nedávno odstraňovali poruchu na prečerpávačke a pri Sokolovni chcú začať s budovaním parkoviska hneď, ako im to aktuálna pandemická situácia dovolí. Zároveň mesto plánuje realizovať bežné opravy miestnych komunikácií, o ktorých sa dozviete priebežne.

Najvýraznejšou zmenou momentálne prechádza budova „B“ materskej školy na ulici D. Štúra. „Aktuálne vykonávame rekonštrukciu jedného učebného pavilónu a hospodárskeho pavilónu. Súčasne pristavujeme nový pavilón o výmere takmer 200 metrov štvorcových. Zazmluvnená firma už vybudovala základovú dosku nového pavilónu, na ktorej rastú obvodové steny, objasnil Marián Šišo.

Kapacity tejto materskej školy sa tak zvýšia o 44 detí a celková kapacita materských škôl zriadených mestom Sereď sa zvýši zo 462 na 506.

„Po dokončení stavebných prác príde na rad aj úprava areálu materskej školy a nakúpenie nových nábytkov a zariadenia školskej jedálne. Predbežný termín ukončenia prác je august 2021,“ uviedla Silvia Kováčová, vedúca oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu mesta Sereď.

Projekt rozšírenia MŠ D. Štúra je z veľkej časti hradený zo grantov Európskej únie (328-tisíc eur) a spolufinancovanie zo strany mesta je predbežne odhadnuté na 17-tisíc eur.

 

zdroj: sered.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Prečo tržnicu na Mlynarskej?To bolo pred 40-timi rokmi.Ked tu nebolo tolko humbuku a bol pokoj.Dnes je tu od marca do novembra bordel každý víkend.Nebolo by lepšie prerobit to pre deti?Ako oddychovu zonu?Nech je tržnica tam kde je.Nikomu tam nezavadzia.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články