Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Premiér Igor Matovič o tom informoval z košického letiska, kde priviezli prvú dodávku.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne.

Záujemcovia o očkovanie Sputnikom budú potvrdzovať, že vedia, že ide o vakcínu bez schválenia v Európskej liekovej agentúre. Ako podotkol minister, je však mnoho krajín, kde Sputnik V registráciu má.

V priebehu nasledujúceho mesiaca by malo prísť milión kusov, v máji a júni ďalší milión.

“Slovensko bude môcť v nasledujúcich mesiacoch zrýchliť tempo očkovania o viac ako 40 percent,” premiér Igor Matovič.

Vakcína sa bude na Slovensku používať na základe výnimky, ktorú pre neregistrovaný liek udelil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Skladovať a distribuovať ju budú v Šarišských Michaľanoch. V spolupráci so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv preveria šaržu a následne oznámia, kedy sa začne oficiálne očkovanie.

Registrovať sa bude možné už skôr.

- Inzercia -
 1. Ako prvý nech sa dá touto vakcínou zaočkovať ten, ktorý ju objednal, t.j. p. premiér Matovič a jeho rodina!

 2. Ak by neobjednal, tak budete mudrovať, že je protiruský a nezáleží mu na životoch.
  Nevyhovie Vám ani besná sviňa. Nikto Vám tu vakcínu nenúti, tak sa preberte z toho sna!
  Doporučujem Vám ísť doktorovi, nech Vám naordinuje vitamíny I a Q k tomu. Možno to zaberie. Ak nie, tak aspoň tá snaha sa cení.

 3. neni som zastanca Matovica, ale za toto ho musim pochvalit. Hned ako bude moznost dam sa zaockovat Sputnikom V. Konecne dobry tah premiera. Tlieskam mu. A dalsie plus pre mna je ako nalozil tymto cinom vsetkym rusofobom, zapredancom, a telatam, ktore si nevidia dalej od nosa a plnia len pokyny americkej ambasady a bruselu. Igor BRAVO.

 4. nemám nič proti vakcíne sputnik ale ľudom zabavovali ivermectin lebo nebol registrovaný. A teraz si nejaký infantilný ZMRD z Trnavy dovezie načierno vakcínu ktorá nemá registráciu ani na SK ani v EU. tak že prakticky porušil zákon a uznesenie vlády

 5. Súhlasím objednám vakcínu A B C od rôznych dodávateľov dôjdete doktorke výber si a ostatné záleží na vás donesie zleje nedonesie zleje ktorá vakcína ostane tu znova predám inému štátu jedna sa o rýchlosť ako bude očkovanie a kdo sa bude chcieť očkovať

 6. Na Danka sa neda zabudnut. Sice mu malokto rozumie, ale aj tak je nezabudnutelny.

 7. Naši vládni politickí americkí ritolezi majú dnes poplach,Sputnik V im preletel ponad hlavu:))))…a ten náš minister zahraničia trepe o tom,že to je ..hybridná vojna..jemu asi vyhovuje,ked nás zomrie čo najviac..

 8. Dnes v rádiu expres moderátor položil Matovicovi otázku… Čo ste Rusku sľúbili za vakcíny… Odpoveď.. Zakarpatsku Rus:)))

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články