Holokaust na Slovensku – seredské svedectvá

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Múzeum holokaustu v Seredi /  Holokaust na Slovensku- seredské svedectvá , tak sa volá nová publikácia, ktorej autormi sú naši kolegovia Matej Beránek a Martin Korčok.

Kým Matej sa venoval historickej časti, Martin priblížil spomienky preživších na obdobie holokaustu so zreteľom na tábor v Seredi.

Kniha stojí 17 eur a môžete si ju objednať  prostredníctvom FB správy cez https://www.facebook.com/muzeumholokaustusered/ , prípadne mailom na kristina.svrckova@snm.sk.

- Inzercia -
 1. Dajte už pokoj s tým holokaustom,myslím si,že teraz máme oveĺa väčšie problémy,než nejaký holokaust.

 2. Ajv Poľsku boli koncetračne tabory Poliaci to nevybudovali. Presne tak to bolo aj Seredi. Ak je niekto zodpovedný tak je to nemecko. Keby že je Boh nemecky národ už nezije.

 3. Kniha ma skutocne zaujima. Verim, ze autor verne a faktograficky popisal zlo pachane na obcanoch nasilim zbavenych prav, cti a majetkov a nasledne poslanych na definitivnu likvidaciu do koncentrakov a smrtiaceho plynu.

  Naveky je nevyhnutne hlavne mladym ludom pripominat, co dokazu ludia baziaci po moci, majetku (aj tom, ktory im nikdy nepatril) a peniazoch urobit aj za cenu perzekuovania a likvidacie inych ludi.

  Ked sa nepoucime z historie, sme odsudeni zverstva prezit znovu. Ked nenazveme veci a bezcharakternych za kazdu cenu mocichtivych ludi pravymi menami, dovolime im urobit z nasich deti otrokov.

  V Seredi mame konkretne muzeum s konkretnymi prikladmi zaznamenanymi v ciernej historii mesta a naroda.

 4. Nikto vás nenúti, aby ste to čítali. Ale väčších hlupákov ako ste vy asi sa už nenájde. Asi by bolo najlepšie, keby ste si to na vlastnej koži odskúšali. Vaše komentáre sú vždy plné nenávisti a mudrovania. Keby hlúposť kvitla, ste sami kvet.

 5. Za každého deportovaného občana židovského pôvodu Slovensko platilo Nemecku, tzv. osídľovací poplatok 500 ríšskych mariek.
  Toto je to najstrašnejšie!Za vlastného občana štát platil Nemecku,neviem či sme v tomto neboli unikát!

 6. Sucasne problemy su prd proti nemu. Vtedy za udavanie a zabijanie platili uvedomelym obcanom statne urady viac!!!!

 7. Ano bol holokaust zlo ale tu mate vysledok co prasivy cigani prezili a viď len Sered co tu ta haved narobila a nadalej robi a nie to este na celom svete kde tyto kocovny bezdomovci narobili. Pre tento druh cloveka by mal byt vuhradeny jeden stát a nech parazituju sami sebe a nie ze nas slusnych a vyvynutych ludi budu vyzierat

 8. Keď nad nimi drží ochrannú ruku nielen štát, ale aj EÚ. Oni sú diskriminovaní, nakoľko my ostatní žiadame, aby keď využívajú výhody, nech sa aj oni podieľajú svoju prácou na prosperite štátu. Zatiaľ čo oni bez toho aby pohli prstom dostávajú štedré dávky, robotník koľko zarobí a počas PN dostane 25%, 55% z čoho musí všetky poplatky poplatiť. O nich sa štát postará.

 9. 500 mariek treba pripomenúť prívržencom Tisa a pana Kotlebu, nie mne. Môj otec prežil koncentrak. Pre 10:19.

 10. Mne sa rozum zastavuje z niektorých komentárov. Seredsky tábor je súčasťou minulosti Serede (a to nedávnej), či sa vám to páči, alebo nie. Pokiaľ nemáte vzťah k histórii tohoto mesta, pokiaľ nemáte vzťah k histórii tejto krajiny, ako chcete pochopiť kým skutočne ste?? A pokiaľ vám je jedno, kým ste, tak aspoň nedehonestujte pamiatku bezohľadne zabitých deti, žien a mužov. Hanbite sa!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články