Ďalšie opatrenia na dodržiavanie protiepidemiologických opatrení platné od stredy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Na základe vyhláseného núdzového stavu a aktuálnej epidemiologickej situácie na území Slovenskej republiky v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 a na základe uznesenia vlády SR č. 123 z 28. 02. 2021 polícia prijíma ďalšie opatrenia.

 

Od stredy 3. marca 2021 polícia:

 

  1. nasadí všetky dostupné sily a prostriedky využitím všetkých zložiek Policajného zboru. Doposiaľ boli do kontrol opatrení zapojené najmä uniformované zložky, teda policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej polície a na hraniciach aj policajti cudzineckej polície. Od stredy budú v teréne okrem policajtov v služobnej rovnošate aj policajti v civilnom odeve. Z taktického hľadiska presné počty a časy kontrol uvádzať nebudeme, môžeme však verejnosť ubezpečiť, že svoje úlohy plníme zodpovedne a s maximálnym nasadením.

 

Naďalej zostávajú v platnosti úlohy, ktoré policajti plnili dlhodobo:

 

  1. Do služieb s policajtmi budú naďalej velení aj príslušníci ozbrojených síl SR.

 

  1. Policajti sa pri kontrolách zamerajú predovšetkým na:

 

  • miesta so zvýšenou koncentráciou osôb (napr. lyžiarske strediská, nákupné strediská, železničné stanice, nástupišťa, potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta a pod.),

 

  • dodržiavanie zákazu vychádzania na hlavných cestných ťahoch a hraniciach okresov so zlou, resp. zhoršenou epidemiologickou situáciou (najmä diaľnice, cesty pre motorové vozidlá I. a II. triedy),

 

  • opodstatnenosť pohybu osôb v čase zákazu vychádzania, resp. účelu cesty.

 

Ďakujeme všetkým, ktorí zodpovedným prístupom chránia seba aj svoje okolie.

- Inzercia -
  1. A čo chcú v potravinách kontrolovať? Dúfam,že tých,ktorí nedodržiavajú karanténu.A na vychádzku do prírody môžem ísť bez testu.

  2. Nezabudni, že si v čiernom okrese, treba si to dobre prečítať, aj do prírody potrebuješ test, keď si v ciernom okrese.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články