Seredská spisovateľka vo videoklipe na propagáciu kníh

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Iveta Tóthová / 24 FEB 2021 / Približne pred rokom prišli slovenskí spisovatelia s iniciatívou Zachráň knihu, ktorej cieľom je upozorniť na možný kolaps knižného trhu a vydávania pôvodnej slovenskej tvorby.

Spája autorov, vydavateľstvá a kníhkupcov v snahe priblížiť ľuďom slovenské knihy a ponúknuť im rôzne druhy zábavy zameranej na podporu čítania. Kníhkupectvá sú už dlhšiu dobu zatvorené a knihy si môžete kúpiť iba online. No je to iba zlomok z pôvodného predaja pred pandémiou. Koronakrízou tak trpia nielen autori či predajcovia ale aj vydavatelia, editori alebo grafici. Autorkou iniciatívy je Mirka Varáčková, podľa ktorej je základnou filozofiou projektu princíp spolupatričnosti. Spisovatelia vyrábajú videá, v ktorých promujú diela svojich kolegov. Autor tak nebojuje sám za seba, ale upriamuje pozornosť na niekoho iného.

Na sociálnych sieťach pod rovnakým názvom nájdete zasa zaujímavé a pestré kvízy, súťaže či veselé príspevky. Do iniciatívy sa zapojila aj seredská spisovateľka Ružena Scherhauferová, autorka mnohých románov.

Nedávno prišla iniciatíva s originálnym nápadom, ako spropagovať knihy a autorov. Natočili video na známu skladbu Jerusalema, ktorá už pobláznila celý svet. Neoficiálne bola pomenovaná ako Covidová hymna a spoločne na ňu tancujú zdravotníci, hasiči, vojaci či študenti. A tak nečudo, že si práve túto chytľavú skladbu vybrali za propagáciu aj slovenskí spisovatelia. Medzi nimi aj „naša Ruženka.“

Hoci tanečné kreácie účinkujúcich nie sú presne podľa originálu, oceňujeme ich nápad, odvahu a perfektné spracovanie.

 

zdroj: sered.sk

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články