PMJčkári chytili krátko po lúpeži iba 17 ročného mladíka. Za týždeň si trúfol na 2 dôchodkyne

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Policajti z PMJ zadržali mladíka pár minút po tom, ako druhýkrát v priebehu týždňa lúpežne prepadol dôchodkyňu na sídlisku Prednádražie v Trnave.

Mladistvý, 17 ročný M.Z., si v utorok ráno vyhliadol 81 ročnú ženu, ktorá išla po chodníku okolo bicrossového ihriska. Vedomý si toho, že staršia pani s ním nebude bojovať, jej vytrhol z ruky nákupnú tašku. Dôchodkyňa spadla na zem a mladík utiekol smerom k cintorínu, na Kamennej ceste. Svedok, ktorý incident videl, zalarmoval policajtov. Tí do pár minút zbadali osobu, ktorá zodpovedala popisu, ako sa pohybuje po cintoríne. Mladý muž im tvrdil, že si išiel zabehať. Jeho historka však nezodpovedala realite. Celú dobu sa správal podráždene a bol zjavne nervózny. Policajná hliadka ho zadržala a odviezla na výsluch. Kabelku aj s osobnými vecami policajti našli odloženú pri odpadkovom koši.

Ako policajti zistili, obvinený nelúpil v meste po prvýkrát. Len pár dní predtým, spolu so svojím komplicom, napadli a okradli 69 ročnú pani, ktorá išla po ulici Kornela Mahra v Trnave. Pri útoku jej ukradli kabelku a žena pri tom utrpela zlomeninu ramennej kosti. Z ťažkých zranení sa bude liečiť viac ako 6 týždňov.

Vyšetrovateľ obvinil mladistvého z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spolupáchateľstvom a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Za tento skutok hrozí vinníkovi odňatie slobody na 10 až 15 rokov. Nakoľko je mladistvý, trest sa mu skráti na polovicu. Informácie k druhej osobe, ktorá mala byť spolupáchateľom, polícia naďalej preveruje.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Nechápem tento náš trestný poriadok, keď mladiství dostanú len polovičný trest. Keď má dosť rozumu na okrádanie, má ho mať i na to, že robí zlý skutok. V Amerike je trestná sadzba pre všetkých rovnaká. Asi sa im to vypláca.

  2. Buďme humánni..
    Okradol dôchodkyne? Tak nech si odmaká pol roka ako sanitár na geriatrii alebo v hospici..
    To by ste kukali, ako by zlepšila morálka zfetovaných zasranov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články