Na Slovensko prišli pomôcť lekári a sestry z Rumunska

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Na Slovensko prišli pomôcť lekári a sestry z Rumunska:

👉ide o pomoc po aktivácii európskeho mechanizmu civilnej ochrany EUCPM,

👉Rumunsko nám poskytlo tím 5 lekárov a 8 sestier,

👉misia bude trvať 21 dní,

👉táto spätná väzba vyjadruje konkrétne riešenie solidarity medzi členskými štátmi Európskej únie.

“Situácia v našich nemocniciach je vážna. Míňajú sa nám predovšetkým lôžka, ktoré sú venované najťažším pacientom, ktorí sú na ventilácii a potrebujú veľkú pomoc našich anestéziológov, intenzivistov a sestier. Situácia je zvlášť náročná na západnom Slovensku,” povedal štátny tajomník MZ SR Peter Stachura s tým, že príchod pracovníkov, ktorých nateraz nedokážu nahradiť, si veľmi váži.

👉Veľvyslankyňa Rumunska na Slovensku Steluta Arhireová uviedla, že rumunská vláda “vníma a cíti ťažkosti, v ktorých sa Slovensko nachádza”. Hlavným posolstvom, s ktorým zdravotníci prichádzajú, je podľa jej slov to, že Slovensko v pandemickej situácii nie je samo. Zdôraznila, že ide o solidárnosť medzi štátmi. Vyzdvihla aj excelentné bilaterálne vzťahy krajín.

👉Projekt sa podarilo financovať za podpory Európskej komisie. Zástupca vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Radim Dvořák poznamenal, že pravé “európanstvo” znamená pomáhať si.

👉O príchode ďalších zdravotníckych posíl z krajín Európskej únie Slovensko diskutuje tiež s Dánskom.

👉Rokuje sa aj s Poľskom, ktoré ponúklo Slovensku desať intenzívnych lôžok v nemocnici v Nowom Targu.

👉Nemecko by Slovensku tiež mohlo v univerzitnej nemocnici v Münsteri poskytnúť rovnaký počet intenzívnych lôžok.

👉Zdravotníci z Rumunska prišli na Slovensko po aktivácii európskeho mechanizmu civilnej ochrany Európskej únie, ktorú schválila Vláda SR 17. februára na žiadosť ministerstva zdravotníctva v súvislosti s podporou úsilia v boji proti šíreniu nového koronavírusu. Ministersterstvo zdravotníctva úzko kooperuje v predmetnej pomoci zo zahraničia aj s kolegami z rezortu vnútra.

 

- Inzercia -
  1. Ukážka ako sa dá za rok vládnutia totálne zničiť Slovensko. Rumunsko musí hasiť požiar ktorý napáchala táto vláda ….

  2. Mali prísť z Mongolska. To by bola ostuda pre premiéra, že tam zvládajú epidémiu lepšie a vedia ako na to. Aj keď ich zosmiešňoval.

  3. Čo je zle na medzinárodnej pomoci…na jar sa pomáhalo Taliansku, Francúzsku, Belgicku…teraz sa pomáha Česku a Slovensku…takto to medzi ľuďmi normálne chodí, že si pomáhajú…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články