Slovensko rokuje s členskými štátmi o mechanizme k zapožičaniu vakcín. Ponuka na prevoz pacientov do Nemecka

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Úrad vlády SR  |MM|  Slovensko rokuje spolu s ďalšími členskými štátmi Európskej únie (EÚ) o mechanizme k zapožičaniu vakcín proti COVID-19. Preklenúť sa tak má obdobie s veľmi nízkymi dodávkami. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti.

“Minulý týždeň som strávil aj v komunikácii s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Kvôli vakcínam. Na základe toho spustila Komisia tzv. SOS mechanizmus k zapožičaniu vakcín na preklenutie obdobia s veľmi nízkymi dodávkami,” uviedol Matovič.

Tvrdí, že od nemeckej kancelárky Angely Merkelovej dostal ponuku na prevoz pacientov do Nemecka. “Pomohlo tak za posledný rok už mnohým krajinám EÚ,” podotkol predseda vlády.
Vo štvrtok poobede sa premiér zúčastní aj videosamitu lídrov Únie. Riešiť by podľa Matoviča mali vývoj pandémie a vakcíny, aby bol druhý kvartál v ich dodávkach bezproblémový.

- Inzercia -
  1. OLano vlada dokázala zo slovenska za rok spraviť jediného žobrajúceho člena EU o vakcíny. Ten TT blb čoho sa dotkne to má záruku potopy

  2. To je hanba! Celá vláda je “budiš k ničemu”, len čo dokážu, zviditeľňovať sa pred pred televíznymi kamerami. No až potom by to bolo, keby zdravotníctvo prevzal Sulík.Sme ako v Kocúrkove.

  3. Tiež si myslím že by sme ju mali prijať, lockdow nezaberá,testovanie tiež nezaberá, ale mam obavu, že je to len tliachanie do vetra

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články