„pohár je stále rovnako ťažký, ale čím dlhšie ho držím, tým ťažší sa zdá“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
DOBRÁ RADA
Psychologička sa prechádzala po izbe, zatiaľ čo prednášala publiku o zvládaní stresu. Keď zdvihla pohár vody, každý z prítomných
očakával, že sa opýta…
„Je pohár poloprázdny alebo poloplný?“ Namiesto toho sa zasmiala a spýtala sa ľudí, koľko sklo váži.
Odhadov bolo veľa. Ona však povedala:
„Na skutočnej váhe nezáleží. Záleží na tom, ako dlho budem držať pohár. Ak ho podržím aspoň minútu, nie je to žiadny problém. Ak ho budem držať hodinu, budú ma bolieť ruky. Ak by som ho držala celý deň, moja ruka by bola paralyzovaná. Každopádne, pohár je stále rovnako ťažký, ale čím dlhšie ho držím, tým ťažší sa zdá.“
Potom pokračovala. „Stres a starosti sú rovnaké, ako toto sklo. Chvíľu nad nimi premýšľate a nič sa nestane. Zamyslíte sa nad nimi o niečo dlhšie a začnú vás bolieť. A ak sa s nimi budete celý deň zaoberať, budete sa cítiť paralyzovaní – neschopní nič urobiť.“
Je dôležité nezabúdať na uvoľnenie stresov. Každú noc, čo najskôr zahoďte všetky bremená. Nenoste ich so sebou celý večer až do nočného spánku. Nezabudnite si včas odložiť pohár!👌🤗
Zdroj: FB
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články