Úrad vlády hľadá hlavu vládnych analytikov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Úrad vlády SR |MM| Úrad vlády SR vyhlasuje výberové konanie na pozíciu riaditeľa alebo riaditeľky Inštitútu pre stratégie a analýzy (ISA). Inštitút je analytickou jednotkou úradu vlády, jeho hlavným poslaním je analytická podpora hospodárskej a sociálnej politiky vlády.

„Táto pozícia je kľúčová“, vysvetľuje Július Jakab, vedúci úradu vlády, „je to hlava všetkých vládnych analytikov, ktorá  buduje na výsledkoch ostatných analytických jednotiek na ministerstvách, ako je napríklad Inštitút finančnej politiky na ministerstve financií alebo Inštitút zdravotnej politiky na ministerstve zdravotníctva. Som presvedčený, že Slovensko má veľa šikovných a vzdelaných ľudí, ktorí rozumejú číslam, majú analytické myslenie a radi hľadajú cesty ako zlepšiť fungovanie štátu tak, aby bol jedným z najlepších miest pre život nás i našich detí. Chcel by som ich vyzvať, aby sa určite neváhali prihlásiť do výberového konania. Šancu má každý. Verím, že v transparentnom výberovom konaní zvíťazí ten najlepší.“

 

Čo sa od nového riaditeľa/riaditeľky ISA očakáva?

Zabezpečovať tvorbu podkladov a analýz, na základe ktorých sa prijímajú rozhodnutia napríklad o využití fondov Európskej únie.

- Inzercia -

Hodnotiť efektivitu výdavkov v štátnej sfére, hľadať príčiny, prečo niektoré z realizovaných verejných politík či stratégií neboli efektívne.

Pripravovať v súlade s programovým vyhlásením vlády a kohéznou politikou Európskej únie odborné stanoviská a podklady pre vedúcich predstaviteľov úradu vlády.

Koordinovať činnosť analytických jednotiek všetkých ministerstiev aj pre členov vlády SR. Vytvárať podmienky na zefektívnenie výdavkov štátu, ale aj na to, aby štátne výdavky boli použité na projekty, ktoré zlepšia sociálno-ekonomické parametre Slovenskej republiky.

 

Budúci riaditeľ ISA musí mať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, 5 rokov praxe v analytickej či poradenskej činnosti, mal by sa orientovať v ekonomickej teórii, ako aj vo verejných politikách. Od uchádzačov sa očakáva strategické myslenie aj schopnosť rozhodovať sa.

 

Záujemcovia o pozíciu sa do výberového konania môžu prihlásiť do 12. marca 2021.

Podrobné informácie o výberovom konaní sú k dispozícii tu:

https://www.vlada.gov.sk/vk-isa/

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články