Úspešní v ďalšom projekte

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

„Digitalizácia je tu a Slovensko je svedkom týchto zmien. To, ako bude vyzerať naša krajina o 20 rokov, záleží predovšetkým na novej smart generácii digitálne zručných ľudí, ktorí vyťažia z technológií maximum v prospech seba aj celej spoločnosti.“ Toto sú úvodné slová Grantovej výzvy Enter pre školy 2020 – Digitálna generácia, do ktorej sa Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda v Seredi úspešne zapojila v novembri 2020. Poskytovateľom grantu je Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Cieľom programu je sprístupniť žiakom druhého stupňa základnej školy svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov.

Hravé a intuitívne vzdelávanie je snom každého žiaka a pedagóga. BBC micro:bit je programovateľný minipočítač, ktorý robí z informatiky učenie sa hrou. Obsahuje displej, tlačidlá, senzor pohybu, naklonenia, teploty a svetelnosti. Môžu sa k nemu pripájať ďalšie senzory a aktory – LED pásiky, reproduktory, motorčeky, čerpadlá, senzory pohybu. Využiť sa preto dá napr. v biológii (automatizovaný inkubátor), geografii (meteo stanica), chémii (meranie CO2), či dokonca na hodinách literatúry. Možnosti sú takmer nekonečné. Programovanie pomocou online editora MakeCode je pre žiakov komfortné.  Majú k nemu prístup na ktoromkoľvek PC v sieti (aktuálne už aj z mobilu). Simulácia programu poskytuje okamžitú informáciu o správnosti riešenia problému. Presvedčili sa o tom aj naši deviataci už počas jarnej vlny pandémiekeď úlohy zadané na hodinách aplikovanej informatiky vypracovávali online. Základné zručnosti pri programovaní malého mikropočítača získali ešte na prezenčnom vyučovaní, pretože naša škola už vtedy vlastnila základnú sadu pre desať žiakov.

Vďaka projektu Enter pre školy 2020 – Digitálna generácia sme získali ďalšie sady a úplne nové komponenty v hodnote 846 eur, ktoré nám dovolia oveľa viac aktivít v programovaní.

Mgr. Alena Forgáčová

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články