Niklováci na dovolenke za sociku: – Burgas, Bulharsko – leto 1978

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Jednou z typických socialistických dovolenkových destinácií bolo socialistické Bulharsko. Oblasť Slnečného pobrežia, Sozopolu, Nesebaru a Burgas. Práve tieto dovolenkármi skutočne obľúbené miesta si my starší pamätáme najlepšie.

V bývalej Niklovej huti v Seredi niektorí zamestnanci cestovali radi a často. V archíve sme počas korony vyhrabali niekoľko fotoalbumov s čierno bielymi spomienkami práve na tieto roky.

Dnes uverejňujeme pobyt pri Čiernom mori v Bulharskom Burgase z leta roku  1978. Do Bulharska sme cestovali vlakom cez Maďarsko a Rumunsko. Dlhé dni na ceste v lehátkových vozňoch a  – áno, pamätáme rumunské otrhané deti žobrajúce cukríky počas zastavenia rýchlika uprostred polí popri trati na červenú.

   

Čierne more bolo pre nás suchozemcov nádherné a čierny pichľavý piesok sa zaryl do pamäte každého z nás. Ubytovaní sme boli v súkromí v činžiakových bytoch, ktoré je vidieť na pozadí fotografií. Jedenie sme mali v reštaurácii na malé kartičky, ktorá je rovnako vyfotografovaná tu:

Niekde tu sa rodili prvé zahraničné cesty aj u mňa. Už som síce mal za sebou niekoľko návštev Maďarska, no predsa len dlhá cesta vlakom a more, to bolo niečo iné…

Ako teda? Spoznávate svojich blízkych, alebo dokonca sa spoznávate na fotografiách vy dnešní päťdesiatnici? Napíšte do diskusie svoje spomienky z cestovania po bývalých socialistických krajinách a o cestovaní Niklovákov! Ak doma v albumoch nájdete fotografie ako z tejto dovolenky, tak z iných, pošlite ich aspoň mobilom odfotografované do redakcie. Priložte ruku k digitálnej stope, ktorú má dnes  po sebe v histórii aj týmto spôsobom možnosť zanechať  aj naša generácia.

Ďakujeme…

- Inzercia -
  1. To ani nepíš, že to bola nádherná doba, lebo ťa demokrati, tí čo odovzdali červené knižky, zožerú. 😂😂

  2. Ďakujeme za peknú spomienku my už takéto fotky nemáme a sme na viacerých fotkách boli sme tam s rodičmi tri sestry 😃

  3. Prekrásna spomienka ďakujem za uverejnenie ak niekto má takéto príbehy mohol BI to dať ešte raz Vám ďakujem ,nádherné spomienky .

  4. Jeeej ved na tej spolocnej fotke som aj ja s mojimi rodicmi💖💖💖ano boli to nadherne casy ..krasne spomienky dakujem 💞💞💞

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články