J. Viskupič: Sčítanie obyvateľov je dôležité

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM| V pondelok 15. februára 2021 sa začína prvé elektronické sčítanie obyvateľov. Niekoľkými klikmi môžu obyvatelia trnavskej župy a celého Slovenska v priebehu pár minút rozhodnúť o ďalšom smerovaní regiónu a štátu. Na základe výsledkov sčítania sa budú plánovať kapacity v škôlkach, školách či sociálnych a zdravotníckych zariadeniach alebo rozvoj dopravnej infraštruktúry.

„Naši obyvatelia majú jedinečnú príležitosť ovplyvniť smerovanie trnavskej župy. Z ich odpovedí na 14 jednoduchých otázok sa budú odvíjať naše župné, mestské aj obecné rozpočty. Ide teda o naše cesty, školy či zariadenia sociálnej a zdravotnej starostlivosti. Skrátka o celkový rozvoj regiónu. Elektronické sčítanie je jednoduché, rýchle a bezpečné. Venujme mu, prosím, pozornosť,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič. Apeloval pritom na ľudí, aby pomohli sčítať sa aj svojim blízkym.

Sčítacie formuláre a vysvetlivky v jazyku národnostných menšín, angličtine, nemčine a francúzštine budú zverejnené od 15. februára 2021 do 31. marca 2021 na webstránke www.scitanie.sk. Sú prispôsobené aj pre nevidiacich a slabozrakých.

Asistované sčítanie sa má uskutočniť od apríla do konca októbra 2021. Ľudia, ktorí sa nevedia sčítať elektronicky sami budú môcť navštíviť kontaktné miesto zriadené obcou, kde bude k dispozícii stacionárny asistent, alebo telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ich navštívi doma a sčíta ich.

Sčítanie obyvateľov sa v rámci Sčítania obyvateľov, domov a bytov koná pravidelne každých desať rokov. Povinnosť sčítať sa majú všetci obyvatelia Slovenskej republiky.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Samozrejme že je to dôležité aby ste vedeli koľko teliatok je v tomto štáte a koľko z tých teliatok sa testuje… štatistiky sú dôležité Jofo

  2. Už vidím ako každý slušní občan bude podporovať tuto vládu aby im odovzdala dobrovoľne svoje informácie. A za mesiac na to im začnú chodiť na mieru šité štátne noviny od Matoviča.

  3. Ktovie ako sa budú sčítavať bezdomovci. Netreba priznať nič čo má nejakú cenu lebo vám to zoberú alebo vysoko zdania. Tu nejde totiž iba o počet obyvateľov ale aj majetku ktorý obyvatelia vlastnia…

  4. a čo má táto vláda so sčítaním? To ste už ozaj padli na hlavu? Sčítanie je každých 10 rokov bez ohľadu na to aká vláda je pri moci vy debilkovia. Názor, ty musíš mať veľmi málo rokov, keď si nepamätáš sčítania, naposledy ťa asi sčítavala a vypisovala papiere za teba maminka. A ty Daniel keď nie si ako Bašternák s nakradnutým majetkom, tak ti nikto nič nezoberie, alebo si?

  5. zase konšpirácie, už si dajte dolu z hlavy tie alobalové čapice…ak sa nemýlím sčítanie sa robí každých 10 rokov, neplánuje sa na základe toho kto je aktuálne pri moci a robí toraz za x každá krajina….

  6. Potrebujú mať prehľad o našich „majetkoch“, aby vedeli, ako minimalizovať dávky, ktoré poskytujú ľuďom. Zistia, že máte dom, alebo byt, tak vám nebudeme valorizovať dôchodok, alebo nech sa o vás postarajú deti, PN-ka stačí 25%, 55%, lieky si plaťte… Veď potrebujú pre seba, na politické strany, ktoré pribúdajú ako huby po daždi. Koľko máme nezmyselných ministerstiev, povymýšľaných úradov… Len kto bude na nich robiť? Otzázka: čo oni priznajú?

  7. to uz naozaj tento narod okokotel?
    Z tych 14 otazok ani jedna nie je o tom co vlastnite. Domy a byty si vie spocitat urad aj bez vasej pomoci. Vase otazky si najprv pozrite a potom tu spletajte zemavlekove teorie..

  8. Milos, rano som sa „scital“. Ani jedna otazka nie je o majetku. Ten predsa priznavame v danovom a majetkovom. To stat ma uz davno.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články