Od pondelka by všetci prichádzajúci na Slovensko mali ísť do karantény

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR  |MM| Od pondelka (15. 2.) by mali všetci cestujúci, ktorí prichádzajú z akejkoľvek krajiny, povinne nastúpiť do 14-dňovej karantény.

Pred prekročením hraníc budú musieť vyplniť registračný formulár. Ponúknutá im bude aj možnosť nastúpiť do štátnej karantény. Najskôr na ôsmy deň budú objednaní na PCR test. Pokiaľ by bol negatívny, tak až po jeho výsledku budú môcť karanténu prerušiť. Výnimku budú mať pendleri. Dôvodom je situácia s juhoafrickým variantom nového koronavírusu.

Minister Krajčí neodporúča ľuďom cestovanie do zahraničia a ani dovolenky. Predpokladá, že keďže na hraniciach budú kontrolovať vyplnený formulár eHranica, budú sa tvoriť kolóny. Pendleri budú potrebovať PCR alebo antigénový test nie starší ako sedem dní. Juhoafrický variant na Slovensku potvrdený zatiaľ nie je.
Pravidlá spresní vo vyhláške hlavný hygienik SR najneskôr v piatok (12. 2.).

- Inzercia -
  1. Opatrenia prichadzaju podla toho ako sa spravame , nechcem sa nikoho dotknut ale ak by bola studia koho sa najviac dotkla korona su ludia ktori stale tomu neveria , stale sa stretavaju ,taja pozitivitu , slabsie IQ ….

  2. V nemocnici v Nitre leží muž z okresu Nové Zámky, ktorý sa vrátil z Afriky.
    Podľa našich informácií tam mal byť na pracovnej ceste. Na ceste domov ho však nikto nekontroloval. Prešiel cez hranice bez akejkoľvek kontroly a dokonca nemal byť ani v žiadnej karanténe. Nakazený muž dorazil do nitrianskej nemocnice vo veľmi zlom stave. Odborníci tvrdia, že v jeho prípade môže ísť o veľmi nákazlivú juhoafrickú mutáciu COVID-19.

    https://www.cas.sk/clanok/1086926/lekar-visolajsky-ak-juhoafricku-mutaciu-neustrazime-bude-to-katastrofa-odkial-priletel-nakazeny-slovak/

    To čakáme na takúto rozbušku?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články