Viac dychových skúšok, menej pozitívnych výsledkov. Pozornosť naďalej polícia venuje alkoholu za volantom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Policajti Trnavského kraja vykonali celkovo:

✅ 3999 dychových skúšok (+399)

Z tohto množstva bolo:
➡ 30 s pozitívnym výsledkom (-1)
🚗 16 vodičov
🚲 14 cyklistov (-1)

4 (-3) vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
V okrese Skalica mali policajti čo dočinenia s jedným autom a dvomi opitými vodičmi. V sobotu, vo večerných hodinách zastavili policajti v meste Holíč miestneho muža. Pri kontrole namerali 21 ročnému vodičovi auta Volkswagen Polo v dychu 0,73 mg/l alkoholu, čo predstavuje viac ako 1,5 promile. Navyše zistili, že mladík ani nie je držiteľom vodičského preukazu. Kľúče od auta odovzdal 31 ročnému kamarátovi Zdenkovi. O necelé 3 hodiny neskôr, kontrolovala mestská polícia v Skalici to isté auto, za jeho volantom našli práve Zdenka. Privolaná hliadka zo Skalice ho podrobila dychovej skúške, pri ktorej nafúkal viac ako 2 promile alkoholu.

Rekordmanom tohto víkendu sa stal 39 ročný Seničan, ktorý v nedeľu poobede nafúkal viac ako 3 promile. V stave značnej opitosti šoféroval vozidlo Peugeot 5008 po ceste I. triedy, keď ho medzi mestami Senec a Sládkovičovo zastavili dopravní policajti.

Všetkých vodičov obmedzili na osobnej slobode a obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo im hrozí pobyt vo väzení až na 1 rok.
Policajti na cestách počas 5. týždňa zaevidovali 22 škodových udalostí, 15 dopravných nehôd (-3), pri ktorých osoby utrpeli iba ľahké zranenia, a to v 4 prípadoch (-6).

Najviac nehôd evidujeme v okresoch Trnava a Galanta.

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -